1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 Wizz Air, najszybciej rozwijająca się i najbardziej zielona* linia lotnicza w Europie ogłosiła dzisiaj w Mediolanie otwarcie swojej 29. bazy.

Linia będzie tam dysponować 5 samolotami typu Airbus A321 już od lipca 2020 roku. Wraz z ogłoszeniem nowej bazy, Wizz Air ogłasza 20 nowych połączeń do 11 krajów z Mediolanu od lipca 2020 roku. Bilety z najnowszej oferty przewoźnika można rezerwować na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ceny rozpoczynają się już od 19,99 euro**.

Wizz Air rozpoczął loty do Włoch w 2004 roku. Od tego czasu ponad 40 milionów pasażerów skorzystało z połączeń Wizz Air na ponad 100 trasach we włoskiej siatce. Linia zamierza rozwijać swoją działalność, aby zapewniać swoim klientom coraz więcej możliwości podróży lotniczych. Utworzenie na lotniska Malpensa w Mediolanie 29. bazy Wizz Air i podwojenie przepustowości w Lombardii oznacza większy wzrost gospodarczy w regionie i ponad 200 nowych miejscy pracy w WIZZ i jeszcze więcej w branżach pośrednio związanych z działalnością linii***. 5 samolotów Airbus A321 będzie realizować loty na 20 nowych trasach do Londynu Luton, Eindhoven, Walencji, Aten, Salonik, Reykjaviku, Lizbony, Porto, Prisztiny, Mahon, Marrakeszu, Tallinu, Tel Awiwu, na Fuerteventurę, Gran Canarię, , Teneryfę, Korfu, Zakintos, Rodos oraz Santorini – w sumie 28 kierunków w 2020 roku. Oferta Wizz Air to 41 tras w Lombardii – łącznie z 13 trasami do Bergamo i wsparcie dla lokalnej turystyki oraz możliwość połączenia Miediolanu z atrakcyjnymi kierunkami biznesowymi i wakacyj

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się̨ ze 121 samolotów typu Airbus A320 i A321 plasując linię jak jedną z najmłodszych flot na świecie. Linia oferuje ponad 710 tras z 29 baz łączących 154 lokalizacji w 45 krajach. Zespół oddanych specjalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, co sprawia, że Wizz Air jest preferowanym wyborem 40 milionów pasażerów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wizz Air jest notowany na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została niedawno uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów, oraz linię lotniczą roku 2020 według ATW, najbardziej pożądany honor, jaki linia lotnicza lub osoba fizyczna może otrzymać, uznając osoby i organizacje, które wyróżniają się wyjątkową wydajnością, innowacją i doskonałą obsługą.

 

Więcej informacji udzielają:

Wizz Air Group, communications@wizzair.com

Anna Robaczyńska; A Priori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air
Biuro: +48 570 774 727
Email: office@apriori-communications.com

 

Follow us on Instagram: @wizzair

Follow us on Facebook: @wizzair

Follow us on Twitter: @wizzair