1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się i najbardziej zielona* linia lotnicza w Europie ogłosiła dzisiaj w Larnace otwarcie swojej 28. bazy.

Linia będzie tam dysponować 2 samolotami typu Airbus A320 już od lipca 2020 roku. Wraz z ogłoszeniem nowej bazy, Wizz Air ogłasza 10 nowych połączeń do 6 krajów z Larnaki od lipca 2020 roku. Bilety z najnowszej oferty przewoźnika można rezerwować na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ceny rozpoczynają się już od 24.99 euro**.

Historia Wizz Air na Cyprze zaczęła się dekadę temu, w grudniu 2010 roku. W 2019 roku ponad 800 tysięcy pasażerów skorzystało z oferty przewoźnika w cypryjskiej siatce połączeń. Larnaka będzie 28. bazą Wizz Air. Linia zamierza rozwijać swoją działalność na Cyprze, aby zapewniać swoim klientom coraz więcej możliwości podróży lotniczych. Otwarcie bazy oznacza stworzenie ponad 100 nowych miejscy pracy w WIZZ i jeszcze więcej w branżach pośrednio związanych z działalnością linii***. 2 samoloty Airbus A320 będą realizować loty na 10 nowych trasach do Aten, Salonik, Billund, Kopenhagi, Dortmundu, Memmingen, Karlsruhe/Baden Baden, Suczawy, Turku oraz Wrocławia. W sumie w ofercie Wizz Air z Larnaki jest milion miejsc w sprzedaży w 2020 roku. Rozległa siatka WIZZ to wsparcie dla cypryjskiej ekonomii oraz możliwość połączenia wyspy z atrakcyjnymi miejscami.

Wizz Air to linia lotnicza o ratingu inwestycyjnym, posiadająca flotę o średnim wieku 5,4 lat, składającą się z obecnie dostępnych najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych Airbus A320 i Airbus A320neo. Emisje dwutlenku węgla Wizz Air były najniższe wśród europejskich linii lotniczych w roku budżetowym FY2019 (57,2 g / km / pasażer). Wizz Air posiada także największy portfel zamówień samolotów z najnowocześniejszej rodziny Airbus A320neo, który umożliwi linii lotniczej dalsze zmniejszenie wpływu na środowisko o 30% dla każdego pasażera do 2030 r.

Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczyna w Wizz Air nową erę podróży. Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz utrzymać czystość w samolocie. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, włącznie z odprawą online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu (self bag drop), a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce, ponieważ noszenie masek na pokładzie jest obowiązkowe dla załogi oraz pasażerów. Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Załoga będzie rozdawać pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład, a także obserwować odległość między miejscami zajmowanymi przez pasażerów podczas lotów, gdy współczynnik obłożenia na to pozwoli. Nowe zasady są łatwe do przestrzegania i zapewniają możliwie najlepsze warunki sanitarne. Dodając WIZZ Flex do rezerwacji, pasażerowie mogą być pewni, że jeśli okoliczności się zmienią, lub po prostu chcą podróżować w innym dniu lub w innym miejscu docelowym, mogą zmienić rezerwację na dowolny wybrany przez siebie lot WIZZ. Zapewnienie dodatkowej warstwy ochrony rezerwacji pasażerom zapewnia spokój ducha w tych niepewnych czasach. Materiał video podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: film

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, József Váradi, prezes grupy Wizz Air, powiedział: - Po 10 latach istnienia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Larnace, mogę z przyjemnością ogłosić tutaj otwarcie naszej najnowszej bazy. Widzimy potencjał i zapotrzebowanie na niskokosztowej podróże na Cyprze, który jest jednym z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się kierunków turystycznych. Z zaangażowaniem zamierzamy nadal rozwijać tu naszą działalność oferując jeszcze więcej przystępnych możliwości podróży z i do Larnaki przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Nasze najnowocześniejsze samoloty Airbus A320 i A321 neo, a także ulepszone środki ochronne zapewnią podróżującym najlepsze możliwe warunki sanitarne. Wizz Air to linia z najmłodszą i najbardziej wydajną ekonomicznie flotę samolotów o najniższym śladzie środowiskowym w Europie. Mając na uwadze powyższe, jestem pewien, że Wizz Air wywrze głęboki wpływ na rozwój gospodarczy Cypru i rozwój jego branży turystycznej ”.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z LARNAKI

 

 

 

 

O Wizz Air

 

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się̨ ze 121 samolotów typu Airbus A320 i A321 plasując linię jak jedną z najmłodszych flot na świecie. Linia oferuje ponad 710 tras z 25 baz łączących 154 lokalizacji w 45 krajach. . Zespół oddanych specjalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, co sprawia, że Wizz Air jest preferowanym wyborem 40 milionów pasażerów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wizz Air jest notowany na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została niedawno uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów, oraz linię lotniczą roku 2020 według ATW, najbardziej pożądany honor, jaki linia lotnicza lub osoba fizyczna może otrzymać, uznając osoby i organizacje, które wyróżniają się wyjątkową wydajnością, innowacją i doskonałą obsługą.

 

Więcej informacji udzielają:

Wizz Air Group, communications@wizzair.com

Anna Robaczyńska; A Priori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air
Biuro: +48 570 774 727
Email: office@apriori-communications.com

 

Follow us on Instagram: @wizzair

Follow us on Facebook: @wizzair

Follow us on Twitter: @wizzair

 

Zródło: WIZZ AIR