1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej i najbardziej zielona linia lotnicza w Europie*, świętuje 16. rocznicę swojego pierwszego lotu

oferując 16% obniżkę** cen biletów na wszystkie loty Wizz Air zarezerwowane dzisiaj, bez ograniczeń czasowych w terminie podróży.

Pierwszy lot Wizz Air odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu, linia zyskała zaufanie 240 milionów pasażerów. Flota WIZZ rozrosła się do 121 samolotów typu Airbus i jest obecnie najmłodszą flotą w Europie - średni wiek samolotu wynosi 5,4 roku - i składa się z najbardziej wydajnych wąskokadłubowych samolotów na świecie, supernowoczesnych A321neo, umożliwiając przewoźnikowi oferowanie najbardziej zielonych podróży lotniczych.

Aby uczcić ten ważny kamień milowy, Wizz Air oferuje pasażerom 16%** obniżkę cen biletów, ważnych bezterminowo, uruchamiając jednocześnie wyprzedaż WIZZ Flex. Płacąc 1 euro, pasażerowie mogą dokupić usługę WIZZ Flex do swojej rezerwacji, która umożliwia odwołanie podróży do 3 godzin przed planowanym czasem wylotu bez żadnych dodatkowych opłat i uzyskanie natychmiastowego zwrotu 100% pierwotnej wartości rezerwacji w postaci punktów na konto WIZZ.

W nowych czasach “dezynfekowanych” podróży, Wizz Air mówi “tak” lataniu i wprowadza ulepszone środki ochrony zdrowia i higieny wśród pasażerów i załogi. Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,7% wirusów i bakterii, Wizz Air wprowadził szereg procedur, aby ułatwić zachowanie dystansu fizycznego, utrzymać bezwzględną czystość na pokładzie oraz zredukować zbędny kontakt fizyczny między osobami. Wraz ze zniesieniem ograniczeń, Wizz Air wznowił loty z wielu baz stopniowo zwiększając przepustowość– linia jest przygotowana do ponownego zapewniania przystępnych podróży jak największej liczbie osób.

Wyrazem radości z powodu 16. urodzin i tęsknoty za pasażerami jest specjalnie przygotowany materiał:

https://player.vimeo.com/video/420043966?fbclid=IwAR25hQ5nRmZMT3kaDi6AgFR-jUw_99Tg7nOyvPJZeVtIoO4uHgKa4HjrEgQ

József Váradi, prezes grupy Wizz Air, powiedział: - Nasze 16. urodziny to święto dynamicznego rozwoju Wizz Air od czasu pierwszego lotu. Mimo że to wydarzenie przypada w tak trudnym czasie dla całej branży lotniczej, kluczowe czynniki stojące za sukcesem WIZZ nadal wyróżniają nas na tle konkurencji gwarantując pozycję lidera w zakresie redukcji kosztów i najszybciej rozwijającej się linii w Europie. Z pewnością patrzymy w przyszłość operacji lotniczych zaczynając odbudowywać infrastrukturę w powietrzu, przodować dzięki nowo wdrożonym procedurom w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia oraz stymulując zapotrzebowanie na nasze ultra niskie ceny. Nadal oferujemy również najniższy ślad środowiskowy na pasażera, a także redukcję poziomu hałasu i emisji tlenków azotu, dzięki samolotom nowej generacji A321neo, których zamówiliśmy ponad 250. Dzięki zaangażowaniu zespołu WIZZ i lojalności naszych klientów, przed nami jeszcze lepsze 16 lat. Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie skorzystają z dzisiejszej obniżki. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pasażerów na pokładzie naszego ultrawydajnego i nowoczesnego samolotu.

-koniec-

* Wskaźniki Wizz Air w zakresie emisji CO2 były najniższe wśród europejskich linii w ostatnich 12 miesiącach do kwietnia 2020 roku (57,2 gr/km/pasażera)

**16% zniżka dotyczy podatków i opłaty obowiązkowej, ale z wyłączeniem opłaty administracyjnej. Promocja obowiązuje 19 maja 2020 roku od godziny 00:00 do 23:59 CET na wszystkie loty WIZZ. Termin podróży jest nieograniczony. Cena dotyczy wyłącznie rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ.

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się̨ ze 121 samolotów typu Airbus A320 i A321 plasując linię jak jedną z najmłodszych flot na świecie. Linia oferuje ponad 710 tras z 25 baz łączących 154 lokalizacji w 45 krajach. Zespół oddanych specjalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, co sprawia, że Wizz Air jest preferowanym wyborem 40 milionów pasażerów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wizz Air jest notowany na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została niedawno uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów, oraz linię lotniczą roku 2020 według ATW, najbardziej pożądany honor, jaki linia lotnicza lub osoba fizyczna może otrzymać, uznając osoby i organizacje, które wyróżniają się wyjątkową wydajnością, innowacją i doskonałą obsługą.