1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 Linia Wizz Air ogłosiła w ub miesiącu,że w wyniku znacznej liczby odwołanych lotów spowodowanych ograniczeniami podróży

mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, został zautomatyzowany proces zwrotu 120% pierwotnej ceny rezerwacji w środkach WIZZ na konta WIZZ dla klientów indywidualnych.

Wraz z wprowadzeniem automatycznego procesu zwrotów, najpóźniej do 14 kwietnia 2020 roku, zostanie tymczasowo wyłączona rejestracja reklamacji online. Pozwoli to usprawnić obsługę ponad 100 razy więcej otrzymywanych codziennie anulowań. Wizz Air zapewnia, że nawet jeśli potrwa to dłużej niż zwykle, wszelkie roszczenia zostaną rozpatrzone, a klienci otrzymają zwrot kosztów po odwołanym lotach.

Z powodu prowadzenia prac nad automatyzacją procesu zwrotu pieniędzy dla biur podróży, Wizz Air prosi biura o kontakt z telecentrum.

Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

W tym nietypowym czasie, aby zminimalizować ruch w naszych przeciążonych telecentrach, uprzejmie prosimy Państwa o kontakt z nami poprzez nasze platformy samoobsługowe, o których informujemy w wiadomościach e-mail.

Mimo że zaistniała sytuacja jest poza kontrolą Wizz Air, linia przeprasza za niedogodności związane z zakazem podróży i wynikające z tego anulacje oraz zapewnia, że rozpatrywanie reklamacji i zwrot środków są priorytetem.

- KONIEC –

 

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje loty z 25 baz na ponad 700 trasach łączących 155 lokalizacji w 45 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 5000 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 40 mln pasażerów w 2019 roku. Jej flota składa się̨ ze 120 samolotów marki Airbus. A320s wyposażony jest w 180 miejsc, A321 dysponuje 230 miejscami, a A321neo ma 239 miejsc na pokładzie. Według najnowszych danych CH-AVIATION, szwajcarskiego dostawcy danych branżowych, Wizz Air dysponuje jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Ostatnio Wizz Air znalazł się w gronie najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie według airlineratings.com, jedynej światowej agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł Linii Lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards, jedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.

  

Źródło:

Wizz Air Group,