1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air, najbardziej zielona linia lotnicza* w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza , że lotnisko Paryż-Orly zostanie

najnowszym punktem, który dołączy do stale rosnącej siatki połączeń WIZZ w marcu 2020roku. Loty z Warszawy i Budapesztu będą odbywać się codziennie. Bilety na długo oczekiwane nowe trasy są dostępne już w sprzedaży,

Położone około 15 kilometrów od centrum Paryża, Orly jest jedną z głównych bram do najbardziej romantycznego miasta na świecie. Dzięki najnowszym trasom Wizz Air ponad 250 000 pasażerów będzie miało szansę, aby odkrywać słynne paryskie muzea i restauracje w wygodny i niedrogi sposób. Z kolei dla osób wybierających się w podróż w celach biznesowych to szansa na ograniczenie kosztów i czasu. Mieszkańcy francuskiej stolicy oraz całego regionu Ile de France zyskają łatwy dostęp do wschodzących miast Europy Środkowej - Warszawy i Budapesztu dzięki niskim taryfom oraz wysokiej jakości obsłudze na pokładzie WIZZ. Nowe usługi będą wspierać utworzenie niemal 200 miejsc pracy*** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

Loty z Warszawy będą odbywać się na pokładzie Airbusa A321ceo, jednego z najbardziej wydajnych samolotów wąskokadłubowych na świecie. Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych w Europie - ze średnim wiekiem samolotu wynoszącym 4,7 lat. W efekcie, Wizz Air jest linią z najmniejszym śladem środowiskowy w Europie z emisją CO2 na poziomie 57,2 g/km/pasażera*.

Jednocześnie Wizz Air zainaugurował loty na najnowszych trasach z Warszawy i Gdańska do Edynburga w Szkocji. Bilety na nowe połączenia są w sprzedaży i można je zarezerwować na stronie wizzair.com. Ceny rozpoczynają się od 59 zł * Loty z do Edynburgu będą obsługiwane trzy razy w tygodniu z Gdańska i cztery razy w tygodniu z Warszawy.

Najnowsze połączenia Wizz Air do stolicy Szkocji wzmocnią relacje biznesowe, a także będą stymulować sektory turystyki i hotelarstwa w obu krajach. Z ogłoszonymi dziś trasami do Paryża-Orly Wizz Air oferuje obecnie łącznie 184 trasy do 28 krajów z Polski. W ramach ciągłej ekspansji w Polsce linia lotnicza rozbudowuje swoją polską sieć.

W 2020 r. Wizz Air będzie miał 13 milionów miejsc w sprzedaży do i z Polski, co zapewni pasażerom naprawdę niedrogie możliwości podróży, przyczyniając się do lokalnej gospodarki i stymulując turystykę.

 

Marion Geoffroy, Chief Corporate Officer w Wizz Air, powiedział: - Paryż to jedno z najwspanialszych miast na świecie, dlatego jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że zaznaczamy kolejny punkt na jego mapie. Orly jest lotniskiem z imponującą historią i dogodnym dostępem do kultowych zabytków w sercu Paryża, takich jak Luwr i wieża Eiffla. Zależy nam na tworzeniu nowych połączeń między zachodem i centrum Europy umożliwiając obywatelom zdobywanie nowych doświadczeń oraz nawiązywaniu przyjaźni i relacji biznesowych. Co najważniejsze, czynimy to bez zbędnych kosztów środowiskowych, nie latając z pustymi siedzeniami w klasie biznes. Nasza flota – jedna z najmłodszych w Europie - napawa nas dumą. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład najnowocześniejszych samolotów WIZZ.


O Wizz Air

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której oferta składa się z ponad 700 tras z 25 baz łączących 155 lokalizacje w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 5000 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 38 mln pasażerów w ostatnich 12 miesiącach. Flota WIZZ składa się ze 120 samolotów typu Airbus. Model A320s jest wyposażony w 180 miejsc, Airbus A321 w 230 miejsc, a Airbus A321neo dysponuje 239 miejscami na pokładzie. Według najnowszych danych CH-AVIATION, szwajcarskiego dostawcy danych branżowych, Wizz Air dysponuje jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Linia Wizz Air otrzymała ostatnio wyróżnienie dla jednej z najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie według airlineratings.com jedynej agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Ponadto linia Wizz Air zdobyła tytuł Linii Lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards, jedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.

Żródło: Wizz air