1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air Holdings Plc („Firma” lub „Wizz Air”), najbardziej zielona linia lotnicza w Europie* i największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej i Wschodniej, ogłosiła dziś,

że zasadniczo osiągnęła porozumienie w sprawie utworzenie Wizz Air Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie we współpracy z Abu Dhabi Development Holding Company PJSC („ADDH”). Nowa linia lotnicza będzie pierwszą linią lotniczą Wizz Air z siedzibą poza Europą.

Zakłada się, że Wizz Air Abu Dhabi powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia, a działalność ma rozpocząć się w drugiej połowie 2020r. Linia lotnicza skoncentruje się na ustanowieniu tras na rynki, na których Wizz Air prowadzi działalność o dużym wzroście, a mianowicie Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia, a także subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Afryka w dłuższej perspektywie. Wizz Air uważa, że założenie ultra niskokosztowej linii lotniczej w Abu Zabi, może przyczynić się do dalszego rozwoju Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnego zapotrzebowania, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla WIZZ jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju nowej linii lotniczej

Utworzenie i uruchomienie nowej linii lotniczej jest uzależnione między innymi od porozumienia i wejścia w życie ostatecznej dokumentacji z ADDH, otrzymania wszystkich niezbędnych wewnętrznych i zewnętrznych zezwoleń i zgód oraz spełnienia przez nową linię lotniczą wszystkich wymogów regulacyjnych nałożonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ZEA w celu uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego („AOC”).

Dzięki flocie złożonej z samolotów Airbus A321neo, najbardziej wydajnych na świecie samolotów wąskokadłubowych, Wizz Air Abu Dhabi uzyska dostęp do rynków z łącznie 5 miliardami klientów w Europie i poza nią. Oferta dla klientów nowej linii lotniczej będzie zgodna bezpośrednio z ofertą Wizz Air, ze szczególnym naciskiem na oferowanie wysokiej jakości podróży lotniczych w oparciu o wartości zakorzenione w podstawach jednej z najbardziej ekologicznych flot samolotowych na świecie*.

Komentując dziś w Abu Zabi, József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air Holdings, powiedział: „Jesteśmy dumni, że nasza pierwsza linia lotnicza, która powstanie poza Europą, znajduje się w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnych potrzeb, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla Wizz jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju tej niskokosztowej linii lotniczej.

 

Wizz Air Abu Dhabi będzie stopniową ścieżką rozwoju Wizz Air, opartą na naszym udanym modelu biznesowym opartym, zapewniającym dostępne podróże coraz większej liczbie klientów. Uważamy, że nowa linia lotnicza może być znaczącym graczem w regionie. Chciałbym wyrazić moją największą wdzięczność dla H.E. Szejka Mohammeda Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan i Pana Mohammada Al Suwaidi za ich poświęcenie i wsparcie, bez których to wyjątkowe partnerstwo nie zostałoby zrealizowane.”- dodał József Váradi.

H.E. Szejk Mohammed Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan, przewodniczący lotnisk w Abu Zabi, powiedział: „Ponieważ międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi nadal rozwija się jako główna brama do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu, z zadowoleniem przyjmujemy przewoźników, takich jak ta nowa linia lotnicza, oraz cieszymy się na wpływ, jaki to partnerstwo wywrze na dalszy rozwój gospodarczy naszego kraju. Cieszymy się na nawiązanie bardzo udanego partnerstwa w nadchodzących latach. ”

 

Pan Mohamed Hassan Al Suwaidi, dyrektor generalny ADDH, powiedział: „Jako zaufany partner rządowy z wyraźnym mandatem do wspierania kluczowych sektorów gospodarki nie-naftowej w Abu Zabi, z dumą współpracujemy z Wizz Air, linią lotniczą o silnej obecności na rynku oraz rozpoznawalność marki na kluczowych europejskich rynkach źródłowych. Poprzez partnerstwo z Wizz Air staramy się wykorzystać rosnący popyt na podróże budżetowe i wspierać dalszy rozwój Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego. ”

 

Bryan Thompson, dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Company, powiedział: „Uruchomienie nowej linii lotniczej jest kolejnym dowodem solidnej infrastruktury lotniczej w Emiratach. Oprócz silnego programu transferu pasażerskiego, międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi (AUH) odnotowało silny wzrost w bieżącym roku - pozostając jednym z najszybciej rozwijających się węzłów lotniczych w regionie. Nowe oferty podróży nadal inspirują i zachęcają odwiedzających z całego świata do zobaczenia Abu Zabi. Witamy świat w Abu Zabi i czekamy na zapewniając wyjątkowe wrażenia pasażerom jeszcze większej liczbie podróżnych dzięki temu przedsięwzięciu”.

KONIEC

* Emisja dwutlenku węgla Wizz Air były najniższe wśród europejskich linii lotniczych w listopadzie 2019 r. (57,2 g / km / pasażer)

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której oferta składa się z ponad 700 tras z 25 baz łączących 153 lokalizacje w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 5000 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 38 mln pasażerów w ostatnich 12 miesiącach. Flota WIZZ składa się ze 120 samolotów typu Airbus. Model A320 jest wyposażony w 180 miejsc, Airbus A321 w 230 miejsc, a Airbus A321neo dysponuje 239 miejscami na pokładzie. Według najnowszych danych CH-AVIATION, szwajcarskiego dostawcy danych branżowych, Wizz Air dysponuje jedną z najmłodszych flot lotniczych na świecie.

Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Linia Wizz Air otrzymała ostatnio wyróżnienie dla jednej z najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie według airlineratings.com, jedynej agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Ponadto linia Wizz Air zdobyła tytuł Linii Lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards, jedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.

 

 

Więcej informacji:

Inwestorzy                   Evelin Horvath, Wizz Air:                                                                      +41 22 555 9863

Media                           Tamara Vallois, Wizz Air:                                                                     +36 1 777 9324

                                     Edward Bridges / Jonathan Neilan, FTI Consulting LLP:                     +44 20 3727 1017

O Abu Dhabi Developmental Holding Company

Abu Dhabi Developmental Holding Company (ADDHC) z siedzibą w Abu Zabi została założona w 2018 roku jako spółka akcyjna (PJSC). Posiada zróżnicowane portfolio przedsiębiorstw państwowych obejmujące kluczowe sektory gospodarki Abu Zabi, w tym usługi użyteczności publicznej, turystykę, transport i logistykę, przemysł, nieruchomości, media, opiekę zdrowotną, produkty rolno-spożywcze i ICT.

Dysponując jasno określonym mandatem do generowania trwałych zwrotów finansowych dla rządu Abu Zabi, ADDH stymuluje tworzenie wartości poprzez rozwój znaczących ekosystemów klastrowych oraz zaszczepienie kultury wydajności i wydajności w całym portfelu przedsiębiorstw.

Oprócz roli strategicznego partnera rządowego ADDH jest właścicielem aktywów i inwestorem w sektorach docelowych, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych, które są zgodne z wizją przywództwa Abu Dhabi.

ADDH jest zaangażowany w rozwój globalnie konkurencyjnego Abu Zabi i działa zgodnie ze światowej klasy standardami zarządzania.

Informacje o lotniskach w Abu Zabi (ADAC)

Abu Dhabi Airports to publiczna spółka akcyjna, będąca w całości własnością Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC. Została założona w marcu 2006 roku, aby przewodzić rozwojowi infrastruktury lotniczej w Emiracie. We wrześniu 2006 r. lotniska w Abu Zabi przyjęły odpowiedzialność za obsługę i zarządzanie międzynarodowymi portami lotniczymi w Abu Zabi i Al Ain. W 2008 r. Lotniska w Abu Zabi dodały do ​​swojego portfolio Al Bateen Executive Airport (ekskluzywne lotnisko dla lotnictwa biznesowego), a także lotniska Sir Bani Yas i Delma Island. Te porty lotnicze są dostosowane do obsługi różnych segmentów podróżnych lotniczych, rynku lotniczego, i przyczynią się do rozwoju Abu Zabi jako miejsca docelowego zarówno dla turystyki biznesowej, jak i rekreacyjnej. Obecnie trwa renowacja i rozbudowa międzynarodowego lotniska w Abu Zabi o wartości miliardów dolarów, mającego na celu zwiększenie ogólnej przepustowości portu lotniczego.

Media społecznościowe Abu Dhabi Airports:

Twitter: https://twitter.com/auh

Instagram: http://instagram.com/abudhabiairport  

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/abu-dhabi-airports

You tube: www.youtube.com/user/AUHAirport  

Facebook: www.facebook.com/AUH

Strony internetowe: www.adac.ae www.abudhabiairport.ae

Ważne uwagi

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsze oświadczenie, oświadczenia ustne i inne informacje opublikowane przez Wizz Air zawierają oświadczenia, które są lub mogą być uznane za „oświadczenia dotyczące przyszłości”. Wszystkie stwierdzenia, inne niż stwierdzenia faktów historycznych, są lub mogą być uznane za stwierdzenia dotyczące przyszłości. Stwierdzenia dotyczące przyszłości mają charakter prospektywny i nie są oparte na faktach historycznych, ale raczej na założeniach, oczekiwaniach, wycenach, celach, szacunkach i prognozach Wizz Air dotyczących przyszłych wydarzeń, a zatem podlegają ryzyku i niepewności, które mogą powodować rzeczywiste wyniki lub zdarzenia. Wyniki mogą się znacznie różnić od tych wyrażonych lub sugerowanych przez stwierdzenia dotyczące przyszłości. Często, ale nie zawsze, stwierdzenia odnoszące się do przyszłości można zidentyfikować za pomocą słów odnoszących się do przyszłości, takich jak „plany”, „oczekuje”, „budżet”, „cele”, „zaplanowane”, „prognozy” , „Prognozuj”, „zamierza”, „przewiduje”, „szuka”, „potencjalnych klientów”, „potencjalnych”, „możliwych”, „zakładać” lub „wierzy” a także odmian takich słów i zwrotów lub stwierdzeń, że niektóre działania, zdarzenia lub wyniki „mogą”, „mogłyby”, „powinny” lub „będą” zostały podjęte, pojawią się lub zostaną osiągnięte. Chociaż Wizz Air uważa, że ​​oczekiwania odzwierciedlone w takich oświadczeniach dotyczących przyszłości są uzasadnione, Wizz Air nie może zagwarantować, że takie oczekiwania okażą się słuszne. Ze swojej natury stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z ryzykiem (znanym i nieznanym) i niepewnością (oraz innymi czynnikami, które w wielu przypadkach są poza kontrolą Wizz Air), ponieważ odnoszą się do zdarzeń i zależą od okoliczności, które mogą, ale nie muszą, wystąpić w przyszłość. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na przyszłe operacje Grupy Wizz Air i które mogą sprawić, że rzeczywiste wyniki i zmiany będą się znacznie różnić od tych wyrażonych lub sugerowanych przez takie wypowiedzi prognozujące. Inne nieznane lub nieprzewidywalne czynniki mogą wpłynąć na przyszłe operacje i / lub spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się znacznie różnić od wyników w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Takie wypowiedzi prognozujące należy zatem interpretować w świetle takich czynników. Żadna ze spółek Wizz Air Group (będąca Wizz Air i jej spółkami zależnymi oraz tam, gdzie pozwala na to kontekst), ani żaden z jej współpracowników lub dyrektorów, urzędników lub doradców, nie składa żadnych oświadczeń, gwarancji, zapewnień, że wystąpią zdarzenia wyrażone lub dorozumiane w jakichkolwiek stwierdzeniach dotyczących przyszłości w niniejszym ogłoszeniu. Stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z nieodłącznym ryzykiem i niepewnością. Wszystkie stwierdzenia dotyczące przyszłości zawarte w niniejszym ogłoszeniu są wyraźnie kwalifikowane w całości przez ostrzeżenia zawarte lub wymienione w tej sekcji. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tych wypowiedziach prognozujących. W inny sposób niż zgodnie ze swoimi zobowiązaniami prawnymi lub regulacyjnymi (w tym zgodnie z przepisami dotyczącymi notowań, zasadami dotyczącymi ujawniania informacji i przejrzystości oraz rozporządzeniem w sprawie nadużyć na rynku UE), Wizz Air Group nie przyjmuje żadnych zobowiązań, i wyraźnie zrzeka się wszelkich zamiarów lub zobowiązań, aby zaktualizować lub skorygować wszelkie wypowiedzi prognozujące, czy to w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń lub w inny sposób.

Brak prognozy zysków lub szacunków.

Żadne z oświadczeń w tym ogłoszeniu nie ma służyć jako prognoza zysku lub szacunek dla jakiegokolwiek okresu.

Zródło : Wizz Air