1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

HOCHTIEF Polska zrealizuje I etap kompleksu biurowego Airport City Gdańsk. Planowany koniec prac budowlanych to połowa 2021 r. 

HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na realizację I etapu kompleksu biurowego Airport City Gdańsk. Wartość kontraktu wynosi niespełna 66 mln zł netto. Zleceniodawcą jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Prace budowlane zaczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w II/III kwartale 2021 roku.

Airport City Gdańsk

 

W ramach zlecenia HOCHTIEF Polska zrealizuje przy ul. Słowackiego w Gdańsku budynek biurowy pod nazwą Alpha z lokalami usługowymi na parterze. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i ok. 16,6 tys. m kw. powierzchni całkowitej. W dwupoziomowym garażu podziemnym powstanie ponad 175 miejsc postojowych, a kolejne 22 – na parkingu naziemnym.

Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej. Znajdą się na niej charakterystyczne elementy metalowe o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. Oświetlenie fasady nawiązywać będzie do świateł pozycyjnych samolotu, a nazwa budynku „Alpha” do alfabetu fonetycznego NATO - ICAO, używanego do literowania w lotnictwie podczas prowadzenia komunikacji radiowej.

Budynek powstanie zgodnie z wytycznymi certyfikacji LEED na poziomie GOLD.

Zdjęcie: Wizualizacja projektu / ©Port Lotniczy Gdańsk

 

 

Źródło: HOCHTIEF Polska S.A.

 

HOCHTIEF Polska jest jedną ze spółek Grupy HOCHTIEF – jednego z wiodących koncernów w sektorze budowlanym i usługowym na świecie. Głównymi obszarami działalności Grupy są budowa projektów infrastruktury transportowej, energetycznej oraz socjalnej/miejskiej, jak również realizacja projektów w przemyśle górniczym, w modelu PPP oraz działalność usługowa, w tym obsługa obiektów. W 2018 r. HOCHTIEF osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 23,9 mld euro. Koncern skupia swoją działalność na rynkach rozwiniętych, zatrudniając ok. 56 tys. pracowników.