1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

W dniach 18-19.10.2019 r. w Toruniu odbędzie się DroneTech World Meeting Toruń 2019. To czwarta edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego pojazdom, systemom autonomicznym i bezzałogowym.

 

dt_2019_fbsize.jpgDroneTech World Meeting w Toruniu w harmonogramie zawiera: 2 panele dyskusyjne, 9 warsztatów, 30 wystawców, 45 prelekcji, setki kuluarowych rozmów i rozmów biznesowych, wyścigi dronów, spotkania inwestorskie. Już 18 i 19 października Arena Toruń zamieni się w stolicę technologii dronowych. DroneTech World Meeting Toruń 2019 to czwarta edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego pojazdom, systemom autonomicznym i bezzałogowym. Składa się z:

- targów i wystaw,

- giełdy kooperacyjnej (spotkania B2B, B2C),

- pokazów,- konferencji,- otwartego komitetu inwestorskiego,

- paneli dyskusyjnych,

- warsztatów,

- halowych mistrzostw w wyścigach dronów DroneTech Race Cup.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Arena Toruń na dwa dni (18 i 19 października) zamieni się w miejsce, gdzie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zdobywać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie inspirować i budować relacje na rzecz zawiązywania szeroko rozumianej współpracy i tym samym rozwoju świata dronów.Tegoroczna edycja jest wyjątkowa i odbywa się pod hasłem “Drony w służbie człowiekowi”. 

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa i odbywa się pod hasłem “Drony w służbie człowiekowi”. - Przygotowania czwartej edycji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje Paweł Słupski, prezes Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Udało się nie tylko zaprosić rekordową liczbę prelegentów z kraju i zagranicy, ale także przygotować ciekawą ofertę dla projektów poszukujących wsparcia finansowego i zwiększyć liczbę specjalistycznych warsztatów. Co więcej, poszerzono zakres tematyczny konferencji i w tym roku każdy będzie mógł dowiedzieć się, jaki potencjał drzemie w polskim sektorze kosmicznym!

- Niezależnie od tego czy jesteś pasjonatem, naukowcem czy przedsiębiorcą, przygotowany program jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Adrian Drzycimski, koordynator z Instytutu Wspierania Nowych Technologii i wymienia tematykę wystąpień: od robotów kroczących, przez statki powietrzne, po bezzałogowce poruszające się w kosmosie. Od prawa dronowego, przez najnowsze polskie technologie, po kwestie bezpieczeństwa. Od dronów dla straży pożarnej, przez inspekcje i inwentaryzacje po monitoring regionów polarnych, i tak wymieniać można by jeszcze bardzo długo… Poza tym, tradycyjnie, nie zabraknie sportowo-dronowych emocji. W szranki podczas DroneTech Race Cup stanie ok. 60-80 zawodników.

Szczegółowy program znajduje się stronie

 

Organizatorem 4th DroneTech World Meeting Toruń 2019 jest Instytut Wspierania Nowych Technologii, zaś współorganizatorem Centrum Naukowo Państwowy Instytut Badawczy.

 

Partnerem Strategicznym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie

Partnerem Naukowym jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Partnerami są Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Politechnika Warszawska, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego, Open-Link, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, Business Link Toruń, Enterprise Europe Network, Dynamic Software Solutions

Patronat nad wydarzeniem objął prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Przedsięwzięcie współfinansowane z budżetu Gminy Miasta Toruń

Wsparcie organizacyjne zapewnią Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Zespół Szkół w Świątnikach Górnych.

 

Więcej informacji tutaj

Źrodło: Dronetech World Meeting