1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie oraz czołowy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej został uznany Najlepszym Niskokosztowym Przewoźnikiem Roku 2019.

 

DSC_5942.jpg

 

Nagroda została wręczona podczas gali Aviation Industry Awards Europe, w ramach Air Convention Europe 2019 w Wilnie, 17 września br. Wyróżnienie jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w branży lotniczej. W głosowaniu dotyczącym komercyjnych linii lotniczych na świecie wzięło udział ponad 150 000 osób.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 37 milionów pasażerów doceniając przystępne ceny i wysoką jakość serwisu skorzystało z niskokosztowej oferty Wizz Air zbudowanej z 151 miejsc w 44 krajach. Ten wynik stanowi wzrost o 16% w porównaniu z poprzednim rokiem. Linia stale angażuje się w doskonalenie rozwiązań online, które umilają podróż pasażerom.

Linia dysponuje jedną z najmłodszych flot w Europie, która obecnie składa się ze 119 samolotów ze średnią wieku wynoszącą 4,7 roku. Konsekwencją tego jest fakt, iż Wizz Air jest najbardziej zieloną linią lotniczą w Europie - z emisją CO2 na poziomie 57,7 g pasażer/kilometr według danych z sierpnia 2019 roku. Firma ma aktualnie złożone zamówienie w sumie na 271 samolotów typu Airbus A321neo, Airbus A321neo oraz Airbus A321XLR. Nowe maszyny umożliwią dalsze zwiększanie wydajności z jednoczesnym zmniejszeniem śladu środowiskowego o 1/3 dla każdego pasażera w ciągu najbliższej dekady. Airbus A321neo wykorzystuje najnowsze technologie w lotnictwie – we flocie WIZZ lata obecnie 6 tego typu samolotów. Zapewniają one 50% redukcję hałasu, 20% mniejsze zużycie paliwa oraz nawet o 50% niższą emisję tlenków azotu.

 

József Váradi, prezes Wizz Air Holding, powiedział: - Tytuł Najlepszego Niskokosztowego Przewoźnika w 2019 roku to wyraz uznania ze strony naszych klientów i dla nas ogromny zaszczyt. To kolejne wyróżnienie przyznane niedługo po otrzymaniu nagród: dla Najlepszej Niskokosztowej Linii Lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, Linii Lotniczej 2019 Roku oraz Siedmiu Gwiazdek w rankingu bezpieczeństwa. Ta nagroda jest dowodem na to, że jesteśmy na właściwej drodze, a ciężka praca i poświęcenie niesamowitego zespołu WIZZ są doceniane przez wielu naszych pasażerów. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal oferować możliwie najniższe ceny i rozwijać siatkę połączeń zwiększając możliwości podróży lotniczych mając na celu rozbudowę floty do 300 nowoczesnych samolotów. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład.

 

 

Źródło: Wizz Air