1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ostatnie kłopoty Boeinga są związane z uziemieniem B 737 MAX oraz zatrzymaniu testów B 777X po awarii drzwi ładunkowych.

10 września 2019 r. - Podczas próby końcowego obciążenia statycznego samolotu testowego 777X, testu polegającego na zginaniu skrzydeł samolotu do poziomu znacznie przekraczającego wszystko, czego można oczekiwać w służbie komercyjnej, pojawił się problem, który wymagał od zespołu zawieszenia testów. Problem z testowaniem wystąpił podczas ostatnich minut testu, przy ok. 99 procentach końcowych obciążeń testowych, i obejmował obniżenie ciśnienia w kadłubie rufowym.

Zespół testowy przestrzegał wszystkich protokołów bezpieczeństwa, a my przeprowadzamy kompleksową ocenę pierwotnych przyczyn w nadchodzących tygodniach. Statyczny samolot z powodzeniem przechodzi testy od czerwca, i był to ostatni test dla artykułu z testu statycznego. Podczas gdy nasza pierwotna ocena przyczyn jest kontynuowana, obecnie nie oczekujemy, że będzie to miało znaczący wpływ na projekt samolotu lub na ogólny harmonogram programu testów. Pozostajemy w pełni skoncentrowani na bezpieczeństwie jako naszym najwyższym priorytecie, ponieważ poddajemy 777X rygorystycznym programom testowym przed pierwszym lotem. 

Boeing jest największą na świecie firmą lotniczą i wiodącym producentem komercyjnych odrzutowców, systemów obronnych, kosmicznych i bezpieczeństwa, a także dostawcą usług obsługi posprzedażnej. Jako największy eksporter produkcji w Ameryce, firma obsługuje linie lotnicze oraz klientów rządowych w USA i Stanach Zjednoczonych w ponad 150 krajach. Produkty Boeing i dostosowane usługi obejmują samoloty komercyjne i wojskowe, satelity, broń, systemy elektroniczne i obronne, systemy startowe, zaawansowane systemy informacyjne i komunikacyjne oraz logistykę i szkolenia oparte na wynikach.

 

Źródło: Boeing