1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Związek British Airline Pilots Association (BALPA) po głosowaniu (93% głosów) ogłosił strajk w dniach 9, 10 i 27 września 2019. Strajk wynika ze sporu z British Airways odnośnie wynagrodzenia.

   BALPA stanowi 90% pilotów linii lotniczych, więc wprowadzi to duże zakłócenia w rozkładzie lotów. Związek stwierdził, że strajki były „ostatecznością” zrodzoną z „ogromnej frustracji” kierownictwa linii lotniczych. British Airways (BA) odpowiedziała, że strajk jest nieuzasadniony, dodatkowo linia lotnicza przegrała apelację, która miała na celu wstrzymanie strajków. Alex Cruz, przewodniczący i dyrektor generalny BA nazwał akcję protestacyjną rozczarowującą i dodał, że nie wiadomo też, jakie wprowadzi to zmiany i utrudnienia w rozkladzie.

   Związek stwierdził, że BA odrzucił „liczbę paczek”, które zostały zaproponowane w celu rozwiązania sporu dotyczącego wynagrodzeń, i że między pozycjami obu stron pozostaje luka w wysokości około 5 milionów funtów. BALPA skomentowało: „W ostatnich latach piloci BA poświęcali się, aby pomóc firmie, na przykład poprzez obniżkę wynagrodzenia, wzrost produktywności, zamknięcie ostatecznego programu emerytalnego, rezygnację z corocznych dni urlopu, nowy system dyżurów i obniżenie wynagrodzenia za przelot”. Piloci odrzucili podwyżkę o wartości 11,5% w ciągu trzech lat, którą linie lotnicze zaproponowały w lipcu. 

   BA wprowadza zmiany w rozkładzie lotów i zapewnia swoich klientów, że zrobią wszystko dla komfortu swoich klientów i złagodzenia zmian, które wynikają ze strajku.

 

Źródło