1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

  Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętowała 15.08 wyjątkowe wydarzenie: przewiezienie 20 milionów pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń przez 15 lat.

Szczęśliwy 20.milionowy pasażer, Pani Marta, która podróżowała wraz z córkami z Lotniska Chopina w Warszawie do Bukaresztu, otrzymała voucher o wartości 200 euro na loty Wizz Air. Ponadto WIZZ obchodzi również 15. urodziny działalności na Lotnisku Chopina. Z tej okazji pasażerowie na lotnisku w Warszawie zostali przywitani słodkościami.

Każdy może wziąć udział w konkursie na profilu Wizz Air i wygrać voucher o wartości 50€ na loty Wizz Air http://bit.ly/WIZZcontestWAW

Warszawskie lotnisko było jednym z pierwszych w siatce WIZZ. Od pierwszego lotu przewoźnika w 2004 roku, WIZZ stale rozwija swoją działalność zapewniając przystępność podróży coraz większej liczbie pasażerów w Polsce. W czasie pierwszych 6 miesięcy 2019 roku, Wizz Air przewiózł ponad 4,5 mln osób na trasach w warszawskiej siatce połączeń.

Załoga Wizz Air to obecnie ponad 300 osób. Flota linii w Warszawie składa się z 8 samolotów, w tym 1 Airbus A320 i 7 samolotów typu Airbus A321ceo. Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym pasażerskim samolotem wąskokadłubowym. Dzięki temu WIZZ oferuje więcej miejsc na pokładzie i powiększa liczbę destynacji w swojej siatce niskokosztowych połączeń, jednocześnie utrzymując najniższy poziom emisji CO2 i hałasu w swojej klasie.

Wizz Air stale rozwija siatkę połączeń. Najnowsze połączenie z Warszawy do Edynburga, a także Wiedeń, Bordeaux, Ejlat, Marrakesz, Bukareszt i Rejkjawik tworzą bogatą i zróżnicowaną ofertę 46 tras do 25 krajów z Warszawy. W sumie, Wizz Air oferuje obecnie 178 tras do 28 krajów z 8 lotnisk w Polsce.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: - Z ogromną radością świętujemy to wyjątkowe osiągnięcie na lotnisku Chopina. Warszawa jest jednym z pierwszych miast, w których rozpoczęliśmy naszą działalność. Podczas tych owocnych 15 lat ponad 20 milionów pasażerów skorzystało z oferty WIZZ na trasach w warszawskiej siatce połączeń. Stolica Polski jest jednym z najszybciej rozwijających się miast Europy. W tym roku uruchomiliśmy już wiele nowych tras zapewniając kolejne możliwości podróży lotniczych dla Polski. Z niesłabnącym zaangażowaniem działamy na rzecz naszych polskich klientów zapewniając doskonałe połączenie podróżowania w przystępnych cenach i świetnej jakości obsługi. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów z naszej młodej i nowoczesnej floty.

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 117 samolotów typu Airbus A320, A321 oraz A321neo latających z 25 baz na ponad 650 trasach łączących 149 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 34 mln pasażerów w 2018 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała tytuł jednej z 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych linii lotniczych na świecie według rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł Linii lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards, jedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.

 

  • Wszystkie loty realizowane na pokładach samolotów Airbus A320 ze 180 miejscami, Airbus A321 z 230 miejscami oraz Airbus A321 neo z 239 miejscami
  • Zródło: WizzAir