1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Jak co roku, w długi weekend rozpoczynający się świętem Bożego Ciała, Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów. Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już w tym czasie , zaprasza na lotniczą przygodę i
atrakcyjny weekend podczas spotkań wspaniałych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach oraz w czasie licznych wieczornych akcentów rajdowo-towarzyskich. Celem imprezy, organizowanej przez Prezesa Aeroklubu Krainy Jezior - Stanisława Tołwińskiego, jest pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej po Warmii i Mazurach, jak i pokazanie wielorakiej infrastruktury lotniczej. Chodzi również o zorganizowanie atrakcyjnego weekendu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich turystom – lotnikom z Polski i zagranicy. Aspektem towarzyszącym jest stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania oraz przyjacielska integracja załóg samolotów. Główną bazą Rajdu jest/będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo, na którym działa organizator Rajdu - Aeroklub Krainy jezior . W ramach tegorocznego Rajdu planowane jest odwiedzenie : Gryźlin k/Olsztyna (Gmina Stawiguda) , Kikity (Gmina Jeziorany) , Zawiszyn k/Gołdapi ( Gmina Dubeninki) i Giże k/Oleck (Gmina Świętajno)
Jednym z akcentów społecznej wrażliwości tegorocznego Rajdu będzie wsparcie zbiórki środków finansowych na leczenie 5- miesięcznej Michalinki, która choruje na nowotwór (siatkówczak) jednego oka .W tym celu podczas wizyty załóg Rajdu w Gołdapi zostanie zrealizowanych 10 lotów nad regionem Gołdapi a już wpłacone (w wyniku licytacji na FB) środki zasiliły fundusz wsparcia leczenia Michalinki w USA. Oczywiście realizacja programu Rajdu w dużej mierze będzie uzależniona od warunków meteorologicznych. W tej sprawie mamy dużo optymizmu..
Szersze informacje o imprezie są zamieszczane na stronie www.lotniskoketrzyn.pl oraz przesyłane na adresy mailowe zgłoszonych załóg.
A więc… warto już dziś zaplanować w dniach 20 – 23 czerwca 2019 r. dłuższy weekend i odwiedzić lotniska na których będziemy, by móc poczuć się częścią „braci lotniczej” i wspólnie spędzić czas. Samemu, z rodziną czy przyjaciółmi!
Zapraszamy!!!
 
Kontakt:
Anna Piórkowska
e-mail: biuro@lotniskoketrzyn.pl kom. 503 172 816
Serwis internetowy WWW.LOTNISKOKETRZYN.PL