1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

16 maja odbyło się Chińskie Forum Rozwoju Lotnictwa Cywilnego 2019. Tematem przewodnim konferencji, w której udział wzięło ponad 400 uczestników z całego świata, było: „Inteligentne lotnictwo – wysokiej jakości rozwój w rewolucji naukowej, technologicznej i przemysłowej”.

Podczas spotkania Guo Ping, Rotating Chairman Huawei, mówił o tym, jak piramida potrzeb Maslowa inspiruje inteligentne lotnictwo cywilne. Zdaniem Guo Ping 5G w połączeniu z sztuczną inteligencją zwiększa produktywność sektora i przyczynia się do rozwoju transformacji cyfrowej w sektorze transportu.

Zdaniem Guo Ping, infrastruktura ICT odgrywa istotna rolę w procesie transformacji cyfrowej lotnictwa cywilnego. Przykładowo, ułatwienie łączności pomiędzy pasażerami, obsługą lotniska i innymi podmiotami, jest pierwszym krokiem do stworzenia cyfrowych lotnisk. Huawei wykorzystuje wiodące technologie 5G i Wi-Fi 6 do budowy w pełni skomunikowanego lotniska, łączącego ludzi, pojazdy, urządzenia IoT i samoloty. Ostatnio Huawei wspierał lotnisko w Shenzhen w budowie pokazowej sieci 5G budynku terminalu. Dodatkowo, Huawei zintegrował sieć 5G z technologią łączącą transmisję wideo z rozwiązaniami sztucznej inteligencji, aby umożliwić nadawanie na żywo startów i lądowań samolotów w jakości 4K. Jest to pierwsze innowacyjne zastosowanie technologii 5G na chińskim lotnisku.

Innym obszarem, który ulegnie usprawnieniu dzięki najnowszym technologiom, jest bezpieczeństwo - ogólnodostępnych budynków lotnisk, terminali oraz pasa startowego. Aby je zapewnić, operacje wykonywane przez lotnisko powinny zostać zdigitalizowane. Przykładowo, status drzwi do kabiny samolotu może być monitorowany z użyciem systemu wizyjnego, zamiast ręcznego rejestru. Pomaga to automatycznie wykrywać i gromadzić kluczowe dane. Huawei prowadzi ścisłą współpracę z lotniskami przy wprowadzaniu kompleksowej kontroli operacyjnej.

Guo Ping zaznaczył, że Huawei nie szczędzi wysiłków na rzecz budowania cyfrowej platformy dla lotnictwa cywilnego. Platforma integruje i usprawnia przepływ danych, wspiera eksplorację, analizę i wymianę danych. Huawei planuje rozszerzanie ekosystemu i dostarczanie klientom nowej jakości wraz ze swoimi partnerami, takimi jak TravelSky. Wspólnie pracują nad spełnieniem wymogów kompleksowego bezpieczeństwa, usług i kontroli operacyjnej – wszystko w celu budowania inteligentnego lotnictwa.

Huawei ma wiedzę i doświadczenie dotyczące schematów funkcjonowania usług lotnictwa cywilnego i kluczowych wymogów branży dzięki stałej współpracy i wdrażaniu innowacji z klientami i partnerami tego sektora.

Firma jest zaangażowana w długoterminową współpracę ze swoimi klientami i przyjmuje podejście zorientowane na przyszłość, by tym sposobem napędzać transformacje cyfrową przy wykorzystaniu możliwości swojej platformy. Do tej pory 211 firm z listy Fortune Global 500 (w tym 48 spośród setki Fortune Global 100) wybrało Huawei jako swojego partnera w transformacji cyfrowej.

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest zapewnienie wysokiej jakości łączności dla użytkowników na całym świecie. W tym celu firma wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez prowadzenie z nim dialogu oraz ścisłą współpracę z przedstawicielami branży. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój oraz strategii zorientowanej na klienta, a także otwartemu partnerstwu, tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end, umożliwiając klientom przewagę konkurencyjną w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Ponad 180 tys. pracowników Huawei jest zaangażowanych w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach, docierając tym samym do jednej trzeciej populacji świata. Marka Huawei została założona w 1987 roku i w całości jest własnością pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.huawei.com lub śledź nas na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

https://www.youtube.com/Huawei

Żródło: Huawei