1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Samolot linii lotniczych Aerofłot Superjet 100 rozbił sie na pasie startowym lotniska w trakcie awaryjnego lądowania.Po przyziemieniu samolot stanął w płomieniach.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami zgineło 41 osób na 78 znajdujacych się na pokładzie. Wcześniejsze doniesienia o 13 ofiarach okazały sie zaniżone. Piętnascie  osób przebywa w szpitalu w tym 2 z ciezkimi poparzeniami. 

Komisja badania wypadków lotniczych rozpoczęła badanie dochodzeni. W skład komisji wchodzą przedstawicielke producenta Sukhoi Civil Aicraft Company. 

 SSJ100 wykonywał  lot SU 1492 na trasie Moskwa-Murmańsk, pół godziny po starcie zgłosił  problemy na pokładzie i zawrócił na lotnisko Sheremetyevo Po trudnym lądowaniu samolot stanął w ogniu. Dochodzenie zostało już wszczęte. Przedstawiciele Sukhoi Civil Aircraft Company, producenta statku powietrznego, są częścią komisji prowadzącej dochodzenie. 

Samolot  Suchoj SSJ 100 MSN 95135 został wyprodukowany w sierpniu 2017 r. Na początku kwietnia 2019 r. przeszedł planowy przegląd.

 

żródła:

redakcja samoloty.pl