1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

"Moje marzenie o lataniu" – Konkurs Młodych Artystów FAI 2019

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) ogłosiła w grudniu 2018 roku Konkurs Młodych Artystów FAI na rok 2019. Głównym celem konkursu jest promocja sportu lotniczego oraz lotnictwa i astronautyki.

 

Konkurs Młodych Artystów FAI, to międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Każde państwo członkowskie FAI organizuje i sponsoruje konkurs w swoim kraju, a prace laureatów z danego kraju wysyłane są do siedziby FAI w Lozannie i tam oceniane przez Międzynarodowe Jury.

 

W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej FAI CIEA określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym. Temat FAI Young Artists Contest na rok 2019 - "Moje marzenie o lataniu".

 

Dzieci z naszego regionu od trzech lat biorą udział w tym konkursie. W tym roku jesteśmy w czołówce. Pierwsze miejsce zajęła Lena Wołoch ze stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, drugie – Wiktoria Zamojtel z Osiedlowego Domu Kultury Okrąglak, i wyróżnienie otrzymała Kinga Mazur z Drukarni Wyobraźni. Dziewczynki szkoli pani Maria Śliczniak.

 

Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki z Lozanny!

 

Prace można obejrzeć klikając na link:

https://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/ogolnopolski-final-konkursu-mlodych-artystow-fai-za-rok-2019/

 

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej