1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

8 marca br. Star Alliance otworzył na lotnisku Schiphol w Amsterdamie nowy salon dla pasażerów klasy pierwszej i biznes,

a także posiadaczy kart Star Alliance Gold Card oraz uprawnionych członków programów Air Canada Maple Leaf Worldwide Club i United Club.

 

star_alliance_amsterdam_12032019.jpg

 

 

Salon zlokalizowany w strefie odlotów 2, Shengen Area na poziomie tarasu Panorama. Salon zapewnia łatwy dostęp do gates dla linii lotniczych będących członkami sojuszu Star Alliance, odprawiających pasażerów do portów europejskich w strefie Schengen.

 

Nowoczesny salon zaprojektowano we współpracy z firmą architektoniczną D-Dock. Elegancki i nowoczesny wystrój inspirowany jest ciągle zmieniającym się holenderskim niebem i krajobrazami, a wystrój stanowią meble i dekoracje według oryginalnego holenderskiego stylu. Salon mieszczący do 150 pasażerów będzie otwarty codziennie od 5.30 do 21.30.

 

W salonie można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, a połączenie gniazd standardowych i USB zapewnia klientom możliwość doładowania urządzeń elektronicznych.

 

Z salonu korzystać mogą przede wszystkim pasażerowie Adria Airways, Aegean Airlines, Austrian Airlines, PLL LOT, Lufthansy, SAS - u, Swiss i TAP Air Portugal. Pasażerowie odlatujący innymi liniami lotniczymi Star Alliance są również mile widziani, ale muszą pamiętać, że salon znajduje się w strefie odlotów Schengen przed kontrolą paszportową.

 

Z Amsterdamu operuje łącznie 16 przewoźników zrzeszonych w Star Alliance, oferujących w sumie 23 bezpośrednie trasy do 18 krajów.

 

Źródło: Star Aliance