1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Prawie 2 tysiące pasażerów na pokładzie kilkunastu samolotów czarterowych przybyło w lutym br.

na podrzeszowskie lotnisko, by udać się stamtąd do Leżajska na grób cadyka Elimelecha Weissbluma.

 

fot._2_-_Damian_Lasociński.jpg

Fot.Damian Lasociński

 

 

Ortodoksyjni Żydzi wierzą, że cadyk w rocznicę swojej śmierci zstępuje z nieba i zabiera do Boga ich prośby o zdrowie, pomyślność dla dzieci czy powodzenie w życiu zawodowym. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania tej rocznicy nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

 

fot._2_-_Damian_Lasociński.jpg

Fot. Damian Lasociński

 

Czartery z pielgrzymami to gratka dla miłośników lotnictwa, którzy "polują" z obiektywami na rzadko widywane na polskim niebie maszyny. W lutym jednym z takich rarytasów był Airbus A321neo LR w barwach izraelskiego przewoźnika Arkia, goszczący po raz pierwszy w naszym kraju. Ten i inne samoloty, które pojawiły się na lotnisku w Jasionce znajdą Państwo w galerii:

 

fot._3_-_Damian_Lasociński.jpg

Fot. Damian Lasociński

 

 

http://www.rzeszowairport.pl/pl/lotnisko/media/galeria/32/przyloty-chasydzkich-pielgrzymow

 

fot._4_-_Damian_Lasociński.jpg

Fot. Damian Lasocinski

 

 

***

Informacje uzupełniające: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty (2-3 razy w tygodniu) do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow, a także cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. Ponadto połączenia sezonowe do Aten, Burgas i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

 

Źródło: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka