1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NOWA TRASA W SIATCE POŁĄCZEŃ Z POLSKI

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj nową trasę do rozległej siatki połączeń z Polski. Nowe połączenie między Gdańskiem i Bodø, w Norwegii, jest 146. kierunkiem Wizz Air. Loty będę odbywać się od 22 maja 2019 roku. Bilety są dostępne na wizzair.com już od 89 złotych/19,99 euro

 

Bodø, najdalej wysunięta na północ część pięknego wybrzeża Kystriksveien, jest największym skupiskiem orłów morskich. Turyści z całego świata przyjeżdżają, by je obserwować. Miasto oferuje szeroki wybór aktywności na świeżym powietrzu. Warto popływać kajakiem, zagrać w golfa w świetle dnia o północy lub wybrać się na wycieczkę szybką łodzią pasażerską. Amatorzy pieszych wędrówek z pewnością nie zmarnują szansy odbycia ich w tak zachwycających okolicznościach przyrody. W Bodø odbywają się dwa duże muzyczne festiwale, “Parkenfestivalen” i “Nordland Musikkfestuke”, które przyciągają tysiące wielbicieli mocnych brzmień.

 

Pierwszy lot WIZZ odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń. Ponad 66 mln pasażerów skorzystało z oferty linii w Polsce. W 2018 roku, ponad 9 mln klientów WIZZ wybrało loty w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem. Wizz Air nie tylko oferuje atrakcyjne możliwości podróży w przystępnych cenach, ale również wpływa na rozwój polskiej gospodarki i stymuluje rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej wspierając tym samym rocznie ponad 8000** miejsc pracy w sektorach związanych pośrednio z działalnością linii w kraju.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Gdańsku, Jozsef Varadi, prezes Wizz Air, powiedział: „Ogłoszona dzisiaj informacja podkreśla nasze długofalowe zaangażowanie w działalność w Polsce, aby naszym klientom oferować coraz więcej niskokosztowych możliwości podróżowania. Stale monitorujemy rynek i obserwujemy trendy, żeby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych pasażerów zapewniając niskie ceny i wysoki poziom naszych usług. Dodajemy 146. miejsce do naszej siatki połączeń. 2019 rok jest dla nas pracowity: dodany zostanie 7. samolot do naszej bazy w Gdańsku, wiosną otworzymy bazę w Krakowie, a warszawska i krakowska flota będą wyposażone wyłącznie w samoloty Airbus A321, co zwiększy liczbę miejsc w sprzedaży w 2019 roku na 160 trasach do 28 krajów.”

 

NOWA TRASA WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

 

Trasa

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Gdańsk- Bodø

środa, niedziela

22 maja 2019

89 PLN/19,99 EUR

 

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 107 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 600 trasach łączących 146 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 34 mln pasażerów w ciągu minionych 12 miesięcy. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2017 European Airline of the Year przyznawany przez Aviation 100, renomowane doroczne zestawienie najlepszych podmiotów w branży lotniczej.

 

* bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

**ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

 

Żródło: Wizz Air