1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Castellón, 18 lutego 2019: Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej,

świętuje ogłoszenie dwóch nowych połączeń z Castellón do Katowic i Budapesztu. Zapewniają one niezliczone możliwości podróży w celach turystycznych i biznesowych w cenach rozpoczynających się już od 59 złotych*.

Castellón to miasto płożone 70km na północ od Walencji, na wybrzeżu Costa del Azahar w Hiszpanii. Przepięknie położony nad Morzem Śródziemnym z doskonałym klimatem oraz pięknymi plażami Castellón, to także wyśmienita kuchnia, życie nocne oraz urocza starówka, która przyciąga turystów na wakacje w Hiszpanii.

 

 

wizz_hiszpania_19022019asz.jpg

 

 

 

Pierwszy lot Wizz Air z Hiszpanii odbył się w maju 2004 roku i od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń oferując obecnie w sumie 55 tras do 10 krajów z 12 lotnisk w Hiszpanii.

 

WIZZ, stale poszerza ofertę o nowe kierunki podróży pomiędzy Hiszpanią a resztą Europy. Z ponad 3,4 mln miejsc w sprzedaży w tym roku w hiszpańskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z poprzednim rokiem, WIZZ korzystnie wpływa na rynek pracy w dziedzinie lotnictwa i turystyki wspierając ponad 2500** miejsc pracy w 2019 roku.

 

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z CASTELLONU

Kierunek

Częstotliwość

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Budapeszt

środa, niedziela

16 czerwca 2019

14,99 euro

Katowice

poniedziałek, piątek

17 czerwca 2019

59 PLN

 

“Cieszymy się z ogłoszenia dwóch nowych tras WIZZ z Castellón do Budapesztu i Katowic, ponieważ stale tworzymy kolejne możliwości podróży dla naszych klientów. Od 15 lat z zaangażowaniem działamy w Hiszpanii. Nasi pasażerowie mogą wybierać spośród 55 popularnych kierunków w hiszpańskiej siatce połączeń, korzystając z dogodnego rozkładu lotów i niskich cen rozpoczynających się od 14,99 euro/ 59 złotych*. Zachęcamy wszystkich do odkrywania tych wyjątkowych miejsc w Europie i korzystania z niskokosztowej oferty WIZZ i doskonałej obsługi na pokładzie” powiedział Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

 

O Wizz Air

 

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 107 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 26 baz na ponad 600 trasach łączących 145 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 34 mln pasażerów w ciągu minionych 12 miesięcy. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2017 European Airline of the Year przyznawany przez Aviation 100, renomowane doroczne zestawienie najlepszych podmiotów w branży lotniczej.

 

* bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

**ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

 

Źródło: Wizz Air