Przewoźnik cargo nawiązał współpracę z kolumbijskimi liniami Avianca. Linie Emirates SkyCargo otwierają nowy szlak handlowy do Ameryki Południowej w postaci połączenia towarowego do Bogoty. Loty do stolicy Kolumbii będą realizowane raz w tygodniu od 16 stycznia 2019 r.

Połączenie do Bogoty będzie obsługiwane przez towarowego Boeinga 777 Emirates SkyCargo. Samolot może przewieźć ponad 100 ton ładunku, a szerokie drzwi na pokładzie głównym umożliwiają transport ładunków dużych i ponadgabarytowych. 

 

 

skycargo_boeing_emirates_15012019.jpg

 

Bogota dołączy do siatki połączeń Emirates SkyCargo jako szósty kierunek w Ameryce Południowej i trzeci kierunek na tym kontynencie obsługiwany wyłącznie przez samoloty towarowe. Samolot EK 9930 wyląduje w Bogocie w środę o 22.00 czasu lokalnego, a w drogę powrotną wyruszy w czwartek pięć minut po północy czasu lokalnego.

 

Współpraca z liniami Avianca

Połączenie towarowe Emirates SkyCargo z Bogoty będzie realizowane we współpracy z liniami Avianca. Przewoźnik z Ameryki Południowej wykorzysta zdolność przewozową Boeinga 777 w drodze powrotnej z Bogoty do Maastricht do transportu towarów nadanych przez klientów. Linie Emirates SkyCargo i Avianca zamierzają zacieśnić współpracę, w ramach której te pierwsze pomogą realizować przewozy cargo z Ameryki Łacińskiej w obrębie swojej rozbudowanej siatki w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, a te drugie pozwolą zwiększyć zasięg Emirates SkyCargo na rynku południowoamerykańskim.

 

Emirates SkyCargo w Ameryce Południowej

Obecnie w Ameryce Południowej linie Emirates SkyCargo przewożą cargo w ramach połączeń pasażerskich i towarowych z Buenos Aires, Rio de Janeiro, Santiago, Viracopos i Quito. Po dołączeniu Bogoty przewoźnik zapewni klientom w Ameryce Południowej zdolność przewozową w wysokości blisko 500 ton tygodniowo.

 

Linie Emirates SkyCargo oferują usługi cargo w ramach lotów pasażerskich i towarowych realizowanych przez flotę przeszło 274 szerokokadłubowych samolotów, w tym 14 towarowych – 13 Boeingów 777F i jednego Boeinga 747F. Ponadto linie dysponują specjalistycznym terminalem cargo Emirates SkyCentral DWC. Nowoczesny obiekt obejmuje 15 000 metrów kwadratowych powierzchni do przechowywania produktów wrażliwych na temperatury oraz miejsca do parkowania samolotów w pobliżu terminala, co umożliwia szybki przeładunek towaru, a co za tym idzie – szybsze dostawy i wygodniejsze połączenia.

 

Źródło: Emirates SkyCargo