1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Szczątki maszyny znaleziono w gminie Mignovillard w departamencie Jura w tym samym regionie. Departament Jura swą nazwę bierze od gór Jura na granicy Francji i Szwajcarii, stanowiących północne odgałęzienie Alp. Na pokładzie maszyny było dwóch wojskowych

Samolot wyleciał wczoraj z bazy lotniczej Nancy-Ochey na północnym wschodzie Francji.

 

 

mirage_2000.jpg

Mirage 2000 fopto. Michał fiszer

 

Z ekranów radarów zniknął ok. godz. 11 w górzystym terenie w departamencie Doubs w regionie Burgundia-Franche-Comte. Według regionalnego dziennika "L'Est Républicain" na wysokości 1050 m n.p.m. znaleziono spadochron i mapę.

 

Jak poinformowały w komunikacie francuskie siły powietrzne, samolot odbywał "lot szkoleniowy na niskiej wysokości". "W celu odnalezienia samolotu i załogi natychmiast zostały podjęte poszukiwania i akcja ratunkowa" - dodano.

 

Według tego źródła na pokładzie myśliwca znajdował pilot i nawigator. Ich los jest nieznany.

 

Wiemy, że stało się coś dziwnego - powiedziało agencji AFP źródło w wojsku. Na swoim koncie na Facebooku żandarmeria departamentu Jura poinformowała, że samolot zniknął "podczas przelotu nad masywem Jura między Mouthe w departamencie Doubs a Mignovillard i granicą szwajcarską". Żandarmeria poprosiła o kontakt "każdego, kto ma informacje o ewentualnej katastrofie lub pilotach".

 

Poszukiwania na tym ogromnym obszarze górskim są trudne ze względu na śnieg i brak widoczności.

 

Baza w Nancy-Ochey to ważna baza francuskich sił powietrznych. Mieści się około 11 km na południowy zachód od miejscowości Neuves-Maisons w departamencie Meurthe i Mozela w regionie Grand Est.

 

Źródło: PAP