1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Skyscanner sprawdził top 5 najpopularniejszych kierunków zimowych podróży wśród mieszkańców 6 wojewódzkich miast w Polsce.

Przerwa świąteczna ledwie dobiegła końca, a już za tydzień pojawi się kolejna okazja do podróżowania. Jak co roku województwa podzielone na grupy rozpoczną ferie zimowe w różnych terminach. Najwcześniejsza tura ruszy już 14 stycznia, a ostatnia niemal miesiąc później, kończąc zimowe wakacje 24 lutego. Analitycy Skyscanner sprawdzili, dokąd na urlop udadzą się mieszkańcy 6 wybranych polskich miast: Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic i Wrocławia, ile średnio wydadzą na bilet oraz jak długo będą odpoczywać. Za podróż najmniej zapłacą mieszkańcy Poznania i województwa wielkopolskiego, którzy słyną z oszczędności – średnio 550 zł. Z kolei, na najdłuższy urlop, trwający ponad 4 dni, pozwolą sobie mieszkańcy Warszawy oraz Katowic. W czołówce najpopularniejszych kierunków podróży znalazły się m.in. Włochy i Hiszpania, a także Francja, Islandia czy Izrael.

 

 

londyn_09012019.jpg

 

 

Najpopularniejsze kierunki podróży – lista top 5

Standardowo, wielu z nas odwiedzi swoich bliskich w Wielkiej Brytanii – analiza Skyscanner wskazuje, że Londyn znalazł się na liście top 5 najpopularniejszych kierunków dla każdego z wybranych miast Polski. Podobnie Włochy i Hiszpania, z Rzymem, Wenecją, Mediolanem i Barceloną na czele – to od lat najczęściej wybierane przez Polaków kierunki bez względu na porę roku, które znalazły się na liście top 10 Travel Trends 2019 Skyscanner. Zimą są szczególnie kuszące z uwagi na solidną dawkę słońca, której na miejscu z pewnością nie zabraknie

 

Najbardziej oryginalne kierunki podróży wybrali mieszkańcy Gdańska – na liście top 5 znalazł się m.in. Reykjavik czy Luqa, a także wrocławianie, którzy udadzą się m.in. do Palermo, Tel Awiwu czy Lwowa.

 

TOP 5 - POZNAŃ

TOP 5 - KRAKÓW

1. Castellon de la Plana

1. Rzym

2. Ateny

2. Londyn

3. Londyn

3. Cagliari (Sardynia)

4. Madryt

4. Gdańsk

5. Barcelona

5. Wenecja

TOP 5 - WARSZAWA

TOP 5 - WROCŁAW

1. Londyn

1. Lwów

2. Rzym

2. Palermo

3. Paryż

3. Londyn

4. Barcelona

4. Tel Awiw

5. Mediolan

5. Paryż

TOP 5 - GDAŃSK

TOP 5 - KATOWICE

1. Londyn

1. Amsterdam

2. Luqa (Malta)

2. Mediolan

3. Kraków

3. Dubaj

4. Reykjavik

4. Ateny

5. Paryż

5. Londyn

 

Ile czasu spędzimy na urlopie i ile nas to będzie kosztowało?

 

Analiza Skyscanner wskazuje, że w tym roku Polacy postawili na coraz bardziej popularne citybreaki, które pozwalają cieszyć się zagranicznym wyjazdem w cenie przyjaznej dla domowego budżetu. Na najdłuższy wypoczynek pozwolą sobie mieszkańcy Warszawy i Katowic – średnio ponad 4 dni, a tuż za nimi krakowianie i poznaniacy – nieco ponad 3 dni.

 

Choć ferie zimowe to jeden ze szczytów sezonu, Ci którzy kupowali bilet z odpowiednim wyprzedzeniem mogli go nabyć w naprawdę dobrej cenie. Na podróż najmniej wydadzą mieszkańcy Poznania – średnio 550 zł oraz Gdańska – średnio 815 zł, z kolei warszawiacy i mieszkańcy Katowic za bilet zapłacą najwięcej, ponad 1000 zł.

 

Tym, którzy nadal szukają pomysłu, gdzie udać się na ferie, Skyscanner poleca skorzystanie z opcji wyszukiwania najtańszych biletów - szukaj „wszędzie”- która pokazuje najkorzystniejsze cenowo loty w wybranym przez nas terminie w różne miejsca na całym świecie. Zamiast szukać lotów w konkretnym kierunku, wystarczy wpisać „wszędzie” w polu wyszukiwania. Koniecznie trzeba uzupełnić pole miejsca, z którego się wyrusza. Może to być konkretne lotnisko albo cały kraj (wtedy w wynikach wyświetli się więcej opcji). Po przeszukaniu sieci w poszukiwaniu ofert odpowiadających wybranym kryteriom, Skyscanner zaproponuje możliwe kierunki, uporządkowane według ceny.

 

Źródło: Skyscanner