1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Od dziś narodowy przewoźnik będzie latał z warszawskiego Lotniska Chopina do portu London City, położonego niedaleko londyńskiego centrum biznesowego.

Rejsy będą się odbywały 6 razy w tygodniu, poza niedzielami.

 

 

13188984_2222222.png

 

 

Połączenie z London City będzie realizowane Embraerami 190. Maszyny są specjalnie przystosowane i certyfikowane do lądowania na londyńskim lotnisku, które posiada krótki pas startowy, a kąt podejścia do lądowania jest stromy

 

- London City to najwygodniejsze lotnisko dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do biznesowej części miasta. Jestem przekonany, że zostanie ono docenione przez naszych pasażerów, szczególnie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział rzecznik LOT Adrian Kubicki.

 

Do Londynu 6 razy w tygodniu

 

Samoloty LOT-u codziennie (oprócz niedziel) będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 7.15, by lądować na London-City Airport o godz. 9., a także o 16.05 (poza sobotami) z lądowaniem o godz. 17.50. Z kolei z Londyn City zaplanowane są na 9.30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13. oraz na 18.20 z przylotem do stolicy Polski o godz. 22.

 

Z danych spółki wynika, że między Polską a Wielką Brytanią podróżowało w ubiegłym roku 7 mln pasażerów.

 

Źródło: PAP