1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Po raz pierwszy w historii port lotniczy Rzeszów-Jasionka w jednym roku obsłużył ponad 750.000 pasażerów

. Ta okrągła liczba została przekroczona dziś podczas popołudniowego rejsu Lufthansy z Rzeszowa do Monachium. 750-tysięcznym pasażerem okazał się p. Wojciech Karcz, który otrzymał od zarządu lotniska i przewoźnika linii Lufthansa oraz firmy Baltona okolicznościowe upominki. Został również zaproszony do odbycia podróży w klasie biznes. Ponadto na wszystkich pasażerów udających się do Monachium czekał specjalny, jubileuszowy tort.

13903269_fot._4_-_PLRzJ.jpg

 

 

– Kończący się rok był dla naszego lotniska rekordowy – nie tylko jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów, ale także ze względu na różnorodność i atrakcyjność uruchomionych kierunków. Nowy Jork, Tel-Awiw czy Ateny to miasta, których nie trzeba reklamować – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Nie mniej ważny od nowych tras jest dla nas rozwój istniejących połączeń z portami przesiadkowymi, czyli Warszawą i Monachium. Cieszę się, że od kwietnia 2019 r. z Rzeszowa do stolicy Bawarii będzie można polecieć aż 14 razy w tygodniu, w bardzo dogodnych godzinach. To dobra wiadomość zwłaszcza dla pasażerów biznesowych, których z roku na rok przybywa na Podkarpaciu – dodaje.'

 

13903266_fot._2_-_PLRzJ.jpg

 

 

13903267_fot._1_-_PLRzJ.jpg

 

 

 

***

Informacje uzupełniające: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty (2-3 razy w tygodniu) do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow, a także cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. Ponadto połączenia sezonowe do Aten, Burgas i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

 

Źródło: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka