1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W najnowszym ośrodku szkoleniowym spółki Airbus w Denver jest już dostępny symulator samolotu A320neo klasy FFS (Full Flight Simulator).

Symulator, będący pierwszym takim urządzeniem na całym kontynencie amerykańskim, otrzymał właśnie od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA, Federal Aviation Administration) certyfikat poziomu D dla konfiguracji z czterema typami silników – w tym z jednostkami używanymi przez airbusy NEO. Jest on cennym uzupełnieniem dwóch istniejących już w ośrodku Airbus w Denver „pełnych” (FFS) symulatorów samolotów rodziny A320 posiadających certyfikaty FAA poziomu D.

 

a320_symulator_04122018.jpg

 

 

Nadawany przez FAA certyfikat poziomu D to najwyższy poziom certyfikacji stosowany obecnie dla symulatorów FFS. Ten oddany właśnie do użytku w Denver został zbudowany przez firmę L3 Commercial Aviation, która wkrótce dostarczy temu samemu ośrodkowi jeszcze jedno urządzenie tej kategorii oraz dwa stanowiska szkoleniowe typu Flat Panel Trainer dla modelu A320.

 

„To ważny kamień milowy dla naszej nowej placówki szkoleniowej w Denver i kolejny krok na drodze ku realizacji naszych ambitnych celów – pragniemy stać się firmą oferującąnajbardziej wszechstronne lotnicze usługi szkoleniowe w branży”, powiedział Joe Houghton, wiceprezes spółki Airbus ds. szkoleń i wsparcia operacji lotniczych. Ośrodek szkoleniowy Airbus w Denver należy do rozrastającej się międzynarodowej sieci placówek Training by Airbus, dołączając do centrów działających w Miami, Tuluzie, Pekinie, Hamburgu, Bengaluru, Singapurze, Meksyku i Brazylii. Ten nowoczesny, liczący ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych kompleks to drugi obiekt w Stanach Zjednoczonych specjalnie dostosowany pod kątem szkolenia pilotów samolotów Airbus z rodziny A320. Gdy osiągnie on pełnię zaplanowanych możliwości, będzie w nim działać sześć pełnych symulatorów klasy FFS, z których będą mogli korzystać klienci z obu Ameryk, mający obecnie poza Denver dostęp również do zaplecza szkoleniowego Airbus w Miami, Meksyku i w Brazylii.

 

Ośrodek w Denver ma pomóc w sprostaniu potrzeb wynikających z oczekiwanego długoterminowo rozwoju rynku lotniczego w Ameryce Północnej i Południowej. Według opublikowanej przez spółkę Airbus prognozie „Global Market Forecast”, w ciągu najbliższych 20 lat konieczne stanie się wyszkolenie w sumie 540 tys. nowych pilotów, z czego 68 400 w Ameryce Północnej i 52 600 Ameryce Łacińskiej.

 

Program Training by Airbus umożliwia sprawne wprowadzanie nowych samolotów do eksploatacji i zapewnia klientom spółki Airbus wsparcie i obsługę przez cały okresużytkowania posiadanych przez nich flot samolotów tego producenta. Oferuje też szereg kursów lokalnych i dostępnych zdalnie w ramach oferty „e-Training”.

 

Źródło: Airbus