1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Aby zapewnić pasażerom jeszcze wygodniejsze przesiadki na lotnisku Dubai International, linie Emirates zainwestowały we flotę nowoczesnych autobusów do przewozu pasażerów w strefie operacyjnej lotniska.

Nowe autobusy będą kursować między terminalami a dalej położonymi stanowiskami postojowymi samolotów. Dziesięć z nich zostało już oddanych do użytkowania. Kolejnych 30 trafi do przewoźnika do stycznia 2019 r., a docelowo cała flota ma liczyć 128 pojazdów do 2020 r

 

Nowoczesna flota autobusowa.jpg

 

 

Fly better, wygodniejsza podróż w powietrzu i na ziemi

 

Emirates to pierwsza na świecie linia lotnicza, która wprowadziła autobusy z równą liczbą miejsc stojących i siedzących, co jest znaczącym ulepszeniem w porównaniu ze standardowymi autobusami peronowymi, w których zwykle znajduje się znacznie więcej miejsca do stania i minimalna liczba foteli.

 

Nowa flota autobusów jest także wyposażona w wygodne podjazdy i składane siedzenia, dzięki czemu przejazd jest wygodniejszy dla pasażerów korzystających z wózków inwalidzkich lub podróżujących z wózkiem dziecięcym. Inne funkcje znajdujące się na wyposażeniu autobusów to m.in. regulowane oświetlenie, interkom umożliwiający komunikację z kierowcą, mikrofony do ogłaszania komunikatów oraz systemy wyświetlające najnowsze informacje o lotach. Ponadto na zewnątrz pojawiają się czytelne komunikaty, dzięki którym pasażerowie szybko i łatwo zorientują się, dokąd jedzie dany autobus.

 

Flota autobusowa będzie zarządzana z dyspozytorni przez zespół ds. usług lotniskowych Emirates wspólnie z partnerem przewoźnika zajmującym się obsługą naziemną – spółką dnata. Podstawianiem autobusów peronowych i przydziałem kierowców kieruje teraz nowoczesny program planowania zasobów, który zastąpił procesy obsługiwane ręcznie. W ten sposób autobusy podstawiane są sprawniej, co przekłada się na lepszą jakość podróży ze względu na krótszy czas oczekiwania i lepiej wyznaczone trasy na jednym z najruchliwszych lotnisk świata.

 

Żródło: Emirates