1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wspólne loty code-share na dwóch nowych trasach z Paryża do Wuhan i Kunming.

W poniedziałek, 26 listopada, Air France-KLM i China Eastern Airlines podpisały umowę o rozszerzeniu współpracy partnerskiej w obecności Liu Shaoyong - prezesa China Eastern Airlines, Tang Bing – wiceprezesa China Eastern Airlines, Anne-Marie Couderc - prezes Air France-KLM i Air France, Benjamina Smitha - dyrektora generalnego Air France-KLM i Air France, oraz Pietera Elbersa - prezesa i dyrektora generalnego KLM

W ramach nowej umowy trzy linie należące do sojuszu SkyTeam (Air France, KLM i China Eastern Airlines) rozszerzą swoje partnerstwo joint venture z dniem 1 stycznia 2019 roku oferując klientom dwie nowe trasy: Paryż-Wuhan i Paryż-Kunming. Klienci linii będą mieli do dyspozycji nowe loty code-share oraz więcej możliwości lotów przesiadkowych. Podpisane porozumienie między Air France-KLM i China Eastern jest potwierdzeniem kontynuacji i rozwoju partnerstwa handlowego, którego celem jest rozwój oferty usług dla klientów podróżującym między Europą a Chinami.

 

 

13695951_PodpisanieumowyAirFrance-KLMzChinaEasternAirlines.jpg

 

 

"Bardzo się cieszę, że mogę sfinalizować tę umowę z China Eastern Airlines. Ugruntowuje ona nasze cele, które wspólnie nakreśliliśmy w lipcu tego roku. Silne i długofalowe partnerstwo strategiczne z China Eastern Airlines pozwala zaoferować naszym klientom jeszcze więcej opcji i zharmonizowane korzyści we wszystkich partnerskich liniach. Chiny są ważnym rynkiem dla grupy Air France-KLM, który bardzo szybko rośnie, a my jako linia musimy być w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów i zaoferować im jak najlepsze doświadczenia z podróży." - powiedział Benjamin Smith, dyrektor generalny Air France-KLM i dyrektor generalny Air France.

 

Liu Shaoyong, prezes China Eastern Airlines dodał: "To prawdziwa przyjemność być świadkiem tego historycznego momentu we współpracy z Air France i KLM. Dokument, który podpisaliśmy dzisiaj, jest nie tylko rozszerzeniem naszej umowy joint venture, ale także wspólnym zobowiązaniem do zapewnienia obsługi na najwyższym poziomie, z lepszymi połączeniami lotniczymi i większym wyborem lotów. Poprzez wejście w drugą fazę joint venture, China Eastern Airlines, jeszcze bardziej wzmocni współpracę z Air France i KLM."

 

Air France-KLM i China Eastern Airlines, solidne i długotrwałe relacje

Air France i China Eastern rozpoczęły współpracę w 2000 roku, początkowo w formie umowy code-share na trasie Paryż-Szanghaj. Partnerstwo zostało sformalizowane w 2012 roku dzięki umowie joint venture. Linie KLM przystąpiły do joint venture w 2016 roku, wynikiem czego rozpoczęto współdzielenie kodu (code-share) na lotach między Amsterdamem a Szanghajem. Od października 2017 b.r. linie China Eastern posiadają 8,8% kapitału zakładowego Air France-KLM i mają jednego członka w zarządzie francusko-holenderskiej spółki.

***

O Air France KLM

Od 2004 roku, Air France i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym – Grupę AIR FRANCE KLM, w skład której wchodzi pięć marek:Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Joon, Transavia oraz HOP! Air France. Grupa AIR FRANCE KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów.

Grupa dysponuje potężną siatką połączeń na trasach dalekiego zasięgu, realizowanych z Europy. W 2018 roku, oferuje pasażerom połączenia do 314 miast w 116 krajach. Flota Grupy liczy obecnie 534 samoloty. W 2017 roku z jej usług skorzystało 99 mln pasażerów podróżując poprzez 2 lotniska bazowe (tzw. hub): Paris-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol.

Do Grupy należy wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 27 mln członków.

Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 270 lotów dziennie. Linie Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16,6 tys. lotów dziennie, do 1074 miast, w 177 krajach.

 

Żródło : No-Name PR/ AIRFRANCE KLM