1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje osiągnięcie doskonałego wyniku w Polsce.

Dotychczas 65 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty Wizz Air w polskiej siatce połączeń. Dla uczczenia tego wydarzenia, szczęśliwy pasażer podróżujący do Bukaresztu otrzymał voucher WIZZ. Dodatkowo WIZZ wprowadza dziś promocję dla grup* - Razem Latasz Taniej.

 

Wizz Air oferuje obecnie w sumie 162 trasy do 30 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce zapewniając przystępne ceny biletów rozpoczynające się od 39zł** dla osób podróżujących w różnych celach.

 

Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się w 2004 roku. Od tego czasu linia stała się jednym z największych przewoźników w kraju. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2018 roku, na niskokosztowych trasach w polskiej siatce połączeń WIZZ przewiózł ponad 8 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Na terenie całego kraju, działalność Wizz Air w bieżącym roku wesprze w sumie ponad 6000*** miejsc pracy w branżach pokrewnych.

 

Wizz Air zamierza nadal dostarczać nowe możliwości podróży dla coraz większej liczby osób stymulując rynek niskimi cenami. Zaledwie 14 lat po rozpoczęciu działalności, flota linii składa się ze 105 samolotów, a siatka połączeń liczy ponad 600 tras, z ponad 100 trasami uruchamianymi w 2018 i 2019 roku.

 

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: - Z olbrzymią radością świętujemy kolejny doskonały wynik razem z naszymi klientami z Polski: przewieźliśmy łącznie 65 mln pasażerów na naszych trasach w polskiej siatce połączeń. W ciągu 14 lat nasza oferta rozwinęła się i dziś pozwala odkrywać 30 krajów w Europie i poza nią dostarczając naprawdę niskie ceny w połączeniu z najwyższą jakością obsługi. Dziękujemy naszym lojalnym klientom z Polski za wybranie WIZZ..

 

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 105 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 600 trasach łączących 142 lokalizacje w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4000 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez 32 mln pasażerów w ciągu 12 miesięcy. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2017 European Airline of the Year przyznawany przez Aviation 100, renomowane doroczne zestawienie najlepszych podmiotów w branży lotniczej.

 

*10% zniżki obowiązuje w przypadku taryf przeznaczonych dla grup, w tym podatków i opłat obowiązkowych, ale nie obejmuje opłaty administracyjnej. Okres promocji: 15-22 listopada 2018 r. (czas środkowoeuropejski) Oferta promocyjna obowiązuje dla rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem witryny wizzair.com oraz dla grup obejmujących od 11 do 55 osób, które nie są studentami lub seniorami. Oferta promocyjna nie obejmuje rezerwacji, w przypadku których cena za przewóz nie jest wyświetlana automatycznie, ale musi zostać zamówiona przez pasażera. Okres podróży jest ograniczony. Podróż musi zakończyć się do dnia 31 marca 2019 r.]

 

Żródło: Wizz Air