1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Linia lotnicza Small Planet we wtorek (9 października 2018 r.) ogłosiła rozpoczęcie restrukturyzacji.

Firma prowadzi też rozmowy z PLL LOT, która ma przejąć jej pilotów i personel pokładowy.

 

  • W związku z planami dalszego rozwoju działalności rekrutujemy pilotów, członków personelu pokładowego i pracowników naziemnych. Dlatego jesteśmy otwarci na pracowników linii czarterowej Small Planet - powiedział w rozmowie z PAP Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.

 

Kubicki podkreślił również, że LOT, że gwarantuje zatrudnienie każdemu pilotowi, członkowi personelu pokładowego i specjaliście z linii Small Planet, którzy przejdą weryfikację.

 

 aoak9kqTURBXy9iZmJhZjYzNmQ4MWJmNjU4MTcxNjc3ODIxMjEzYWQxZC5qcGVnkpUDAMyVzQfQzQRllQLNAeAAwsOBoTEC11.jpg

 

 

LOT jest również zainteresowany zatrudnieniem pracowników naziemnych Small Planet, np. od obsługi technicznej, planowania siatki, zarządzania zdatnością floty. Jak podkreślił:

Zarówno pilotom, jak członkom personelu pokładowego, LOT oferuje warunki analogiczne do tych, na których zawierane są kontrakty z dotychczasowymi naszymi współpracownikami.

 

Linia czarterowa ogłosiła, że rozpoczyna restrukturyzację, której celem jest zmniejszenie liczby statków powietrznych i zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Decyzję podjęto wskutek problemów firmy z płynnością finansową.

 

Żródło: PAP