1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W samolocie odlatującym z poznańskiej Ławicy na Islandię 31-letni mężczyzna wszczął awanturę - był agresywny, palił papierosy oraz nie stosował się do poleceń załogi.

Na pokładzie interweniowali specjalnie przeszkoleni strażnicy graniczni.

 

12888635_OTk3OTMyJj1EfGBieU03YVgCYDBjDj89BlRhJCFWeGBeAnpidUl_eVwGemd8TXlhXxw_OzcXLjpGXy4jJBoueQBBLjA3ECouRXkfE5522.jpg

 

 

Zwyczajowo przed startem samolotu kapitan zdaje raport pokładowy. Zwykle to tylko formalność, ale w poniedziałek pilot nie mógł wystartować ze względu na niesfornego pasażera.

 

Kapitan samolotu, który późnym popołudniem miał odlecieć z poznańskiego lotniska Ławica, poprosił Straż Graniczną o pomoc. Na pokładzie znajdował się pasażer, który zachowywał się agresywnie, nie wykonywał poleceń załogi oraz kapitana statku. Mężczyzna stwarzał tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu.

 

Do akcji został skierowany Zespół Interwencji Specjalnych, czyli zespół funkcjonariuszy SG wyspecjalizowany w podejmowaniu działań na pokładach samolotu. Na widok pograniczników mężczyzna dobrowolnie wyszedł na płytę lotniska.

 

31-letni mieszkaniec Torunia został ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze. Na tym jednak nie skończyły się jego kłopoty. Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki, decyzją kapitana samolotu mężczyzna nie został już wpuszczony na pokła