1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Na największym lotnisku w Niemczech dziś odbyła się częściowa ewakuacja jednej z hali odlotów. Powodem był incydent w strefie kontroli bezpieczeństwa.

Na obszarze A terminalu 1 na lotnisku we Frankfurcie n. Menem odbywa się akcja policji" – poinformowała policja federalna na Twitterze. Natychmiast wstrzymano tam odprawy pasażerów Lufthansy, która operuje w terminalu 1. Ewakuowano strefy bezpieczeństwa na platformie 2 i 3. Na obszarach A i Z pasażerowie nie mogą ani wsiadać, ani wysiadać z samolotów. Lądujące samoloty muszą czekać na płycie lotniska z pasażerami na pokładzie.

 Jak poinformowała policja federalna, powodem częściowej ewakuacji frankfurckiego lotniska jest incydent w strefie kontroli bezpieczeństwa. – Wiadomo nam, że co najmniej jedna nieuprawniona osoba dostała się do strefy bezpieczeństwa – powiedział Reza Ahmari, rzecznik policji federalnej na frankfurckim lotnisku.

Kontrole bezpieczeństwa nie zostały jeszcze zakończone i z tego względu dowództwo policji zdecydowało, by wstrzymać boarding i ewakuować całą strefę bezpieczeństwa – wyjaśniał Ahmari. Zarząd lotniska Fraport potwierdził ewakuację i wstrzymanie boardingu od godziny 11:30.

 W Internnec na Facebooku Fraport poinformował, że pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami i zakłóceniami w odprawie pasażerów i odlotach. Pasażerowie mający rezerwację na dzisiejszy lot powinni sprawdzić w Internecie, czy ich odlot odbędzie się zgodnie z rozkładem.