Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

10 dni został do startu najbardziej spektakularnej imprezy sezonu – Gdynia Aerobaltic Air Show 2018.

Przygotowania idą pełną parą. W tym roku mieszkańcy Gdyni i turyści będą mogli podziwiać podniebne popisy w dwóch lokalizacjach – na gdyńskiej plaży miejskiej iprzede wszystkim na lotnisku Gdynia – Babie Doły.

W piątek 17.08., pokazy rozpoczną się od magicznych lotów wieczorno-nocnych. Widzowie przebywający na plaży będą obserwować grę światła i samolotów.

Akrobacje w zachodzącym słońcu to szczyt romantyzmu. Kiedy już gwiazda zniknie za horyzontem, pojawią się samoloty ze specjalnym oświetleniem i sztucznymi ogniami.

Będą dosłownie malować światłem.

Ten wieczór zakończy pokaz laserów, które na kurtynie wodnej stworzą niezwykłe obrazy przy dźwiękach muzyki. Ta część pokazów jest bezpłatna.

W sobotę rozpocznie się zasadnicza część air show. Na lotnisku Gdynia - Babie Doły przez cały dzień, niemal bez przerw, trwać będzie powietrzny spektakl. Aktorzy to maszyny z najlepszymi na świecie pilotami. Począwszy od maszyn historycznych, poprzez nowoczesne samoloty akrobacyjne, a skończywszy na potężnych samolotach odrzutowych.

Wystarczy tu wspomnieć o takich samolotach, pilotach i grupach pokazowych jak:

- ZA Orlik

- Baltic Bees

- J-37 Viggen

- J-35 Draken

- Red Bull Flying Bulls

- Royal Jordanian Falcons

- Artur Kielak

- T-6 Harvard

- GA Żelazny

I wiele innych. Atrakcje, które czekają na lotnisku dorównują tym na niebie. Poza bogatą wystawą statyczną z dużą liczbą militarnych statków powietrznych, będzie także specjalna strefa dla dzieci i rodzin.

Najmłodsi fani lotnictwa będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w Akademii Młodego Pilota, gdzie za potwierdzone umiejętności dostaną lotnicze gadżety i licencje lotnicze.

Starsi skorzystają z możliwości spróbowania swoich sił jako kontroler ruchu lotniczego w strefie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

W strefie Gdynia Aero Expo będzie można z bliska zobaczyć samoloty, które produkują i sprzedają firmy na rynku polskim. Będzie także możliwość podpisania kontraktu i zamówienia samolotu.

Sobota – 18.08. – zakończy się pokazami wieczorno-nocnymi na plaży miejskiej w Gdyni.

Niedziela to kolejny dzień pokazów na lotnisku Gdynia – Babie Doły. Każdy widz będzie mógł podczas pokazów na lotnisku spotkać się z pilotami,                                                                                                                       którzy będą rozdawali autografy i pozowali do zdjęć w specjalnej strefie.

Pokazy zakończą się po godzinie 17 fiestą balonową. Pokazy na lotnisku są biletowane. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł. Można je nabyć na stronie www.aerobaltic.pl, lub w salonach Empik w całej Polsce.

Bez biletów na teren pokazów wejdą wszyscy, którzy dostaną się do teamu wolontariuszy. Organizatorzy Gdynia Aerobaltic Air Show 2018 zapraszają do współpracy każdego kto ukończył 16 lat i jest gotowy na przygodę z lotnictwem. Wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny pod adresem mailowym: http://bit.ly/wolontariatgdyniaaerobaltic

Szczegóły także pod adresem mailowym: wolontariat@aeropact.pl

 aeropact-gdyniaaerobaltic2018-mediapack-baner-1200x300.jpg

Mieszkańcy Trójmiasta i turyści będą mogli także skorzystać z oferty restauracji współpracujących z Aerobaltic.

W lokalach sygnowanych logo Aerobaltic (lista znajdzie się wkrótce na stronie pokazów) czekać będą specjalne oferty, a rachunek odpowiedniej wysokości zostanie wynagrodzony gadżetem lotniczym.

Równolegle z pokazami będą odbywać się imprezy towarzyszące, o którym poinformujemy w osobnym komunikacie.