Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Spółka Chopin Airport Development przekazała Generalnemu Wykonawcy – firmie ERBUD plac budowy pod realizację inwestycji hotelowej Holiday Inn Express.

Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Przyjęcie pierwszych gości planowane jest w drugiej połowie 2019 r.

 

120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

 

 

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że hotel najnowszej generacji powstanie w miejscu szczególnym dla mojego regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej, w otoczeniu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena oraz potentatów z branży lotniczej, którym ułatwiamy funkcjonowanie wciąż rozbudowując niezbędną infrastrukturę – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. – Nowa droga lotniskowa, a w przyszłości komunikacja kolejowa - będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego.

 

 

Chopin Airport Development (CAD) jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych. Hotel Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku będzie kolejnym obiektem  w portfolio CAD, a InterContinental Hotels Group (IHG) kolejną siecią obok Marriott International, Hilton i Best Western, z którą podejmujemy współpracę – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Chopin Airport Development. – Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak też bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces. Mówił również o tym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas ostatniego Kongresu 590 w Rzeszowie. Premier nie ukrywał zadowolenia, że taki obiekt powstanie właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej.

 

 

Lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma ogromne znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów. 

To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej. Wierzę, że marka Holiday Inn Express szybko zyska ich uznanie – mówi Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Podpisana umowa dzierżawy gruntu w 2017 r. pod inwestycję hotelową z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka, następnie zawarta umowa z IHG pod markę Holiday Inn Express oraz dopracowany i zaakceptowany projekt architektoniczny z pracownią FBT Architekci, uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę oraz zawarta umowa z Generalnym Wykonawcą ERBUD, bez wątpienia wpłynie korzystnie na rozwój Rzeszowa oraz całego regionu – mówi Adam Pilczuk, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju w Chopin Airport Development. – Rozpoczęcie budowy i przekazanie placu Generalnemu Wykonawcy świadczy o uruchomieniu procesu inwestycji hotelowej. Wszystkie nasze działania są zgodne z założonym harmonogramem tak, abyśmy mogli przyjąć pierwszych gości w drugiej połowie przyszłego roku.

To już dziesiąty hotel realizowany przez Grupę ERBUD w ciągu ostatnich trzech lat. Naszymi partnerami są największe sieci hoteli, w tym Hilton czy Radisson Blu. Hotel czwartej generacji Holiday Inn Express należący do sieci InterContinental Hotels będzie naszym kolejnym innowacyjnym projektem realizowanym dla tego prestiżowego sektora. Potwierdza to wysoką renomę, jaką Grupa ERBUD cieszy się wśród najbardziej wymagających inwestorów – mówi Józef Zubelewicz, Członek Zarządu ERBUD S.A.Cieszymy się, że będziemy mogli potwierdzić nasze wysokie kompetencje wynikające z 28-letniego, międzynarodowego doświadczenia na rynku budownictwa kubaturowego. Budowa hotelu, podobnie jak wszystkich innych naszych projektów, zostanie zrealizowana w zgodzie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi. Elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze powoli stworzyć efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami.

 

*************************************

Chopin Airport Development jest liderem inwestycji hotelowych oraz okołolotniskowych w Polsce. CAD to także inwestor, operator oraz administrator istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Posiada wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie oraz współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group. W portfelu CAD są już trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Porcie Lotniczym Gdańsk - Hampton by Hilton Gdańsk Airport oraz znajdujący się na Półwyspie Helskim, wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata. Wkrótce otworzą się także dwa hotele Moxy (Marriott Int.) w Katowicach i Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG).

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty (2-3 razy w tygodniu) do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow, a także cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. Ponadto połączenia sezonowe do Aten, Burgas i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Grupa kapitałowa ERBUD to jedna z największych polskich grup budowlanych. Istnieje od 1990 roku. Świadczy usługi w Polsce i za granicą, posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Grupa ERBUD konkuruje z międzynarodowymi podmiotami w branży. Rocznie realizuje projekty o wartości około 2 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie. Do najbardziej prestiżowych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie przez spółki z Grupy ERBUD należą: Hala Koszyki, budynki biurowe Eurocentrum Office Complex oraz Royal Wilanów w Warszawie; Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku; Galeria Magnolia, Szpital Przylądek Nadziei we Wrocławiu.