Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Amadeus jest jedną z pierwszych firm, która otrzymała dwa certyfikaty IATA NDC trzeciego poziomu ― jako agregator i dostawca rozwiązań informatycznych. Nowy certyfikat to kolejny kamień milowy w realizacji programu NDC-X.

Firma Amadeus poinformowała, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA przyznało jej certyfikat New Distribution Capability (NDC) trzeciego poziomu, tym razem jako agregatorowi. W ten sposób Amadeus, który ma już certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca usług informatycznych, stał się jedną z pierwszych firm mogących się poszczycić obydwoma takimi poświadczeniami. 

Znalezione obrazy dla zapytania amadeus company

Certyfikat NDC trzeciego, najwyższego poziomu jest przyznawany przedsiębiorstwom, które wykazały się zdolnością do kompleksowego zarządzania ofertami i zamówieniami. Potwierdza on, że Amadeus potrafi efektywnie wykorzystywać oferty linii lotniczych zgodne ze standardem NDC oraz dystrybuować je wśród biur podróży.

 

Amadeus łączy linie lotnicze z biurami podróży z wykorzystaniem standardu NDC przy pomocy programu NDC-X. Firma otrzymała nowy certyfikat dzięki współpracy z Travix ― jednym z największych internetowych biur podróży, które dołączyło do programu na początku bieżącego roku.

 

„Mamy dwa powody do dumy i zadowolenia: możemy współpracować z Travixem ― liderem rynku internetowych usług turystycznych oraz jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży, które mają dwa certyfikaty NDC trzeciego poziomu. Intensywnie realizujemy program NDC-X, a nasz najnowszy certyfikat potwierdza, że efektywnie wprowadzamy standard NDC w branży” ― powiedział Gianni Pisanello, wiceprezes odpowiedzialny za program NDC-X w firmie Amadeus. „Chcemy, aby linie lotnicze mogły masowo udostępniać nowe treści zgodne ze standardem NDC w globalnej sieci agentów, i robimy duże postępy w realizacji tego celu.”

 

„W ciągu ostatnich miesięcy nasza współpraca z firmą Amadeus była bardzo inspirująca. W ramach programu NCD-X zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które zapewni internetowym biurom podróży dostęp do zagregowanej treści zarówno zgodnej, jak i niezgodnej ze standardem NDC” ― powiedział John Mangelaars, dyrektor generalny firmy Travix. „Jeszcze w tym roku nasze zespoły będą korzystać z tego rozwiązania, aby obsługiwać zamówienia,zakupy i płatności za pośrednictwem firmy Amadeus. Najnowszy certyfikat dowodzi, że zarówno nasza współpraca, jak i użytkowanie standardu IATA NCD przynoszą znakomite rezultaty.”

 

„Amadeus poważnie angażuje się w promowanie NDC na dużą skalę i zależy mu, aby standard ten przynosił branży turystycznej jak największe korzyści. Certyfikat ten potwierdza ogromne postępy, jakie firma zrobiła dotychczas w tym zakresie. Z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie przyszłość” ― powiedział Yanik Hoyles, dyrektor ds. programu New Distribution Capability (NDC) w organizacji IATA.

 

W 2016 roku Amadeus otrzymał certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca, a ostatnio jako pierwsza firma uzyskał jego odnowienie dla NDC 18.1 ― najnowszej wersji standardu NDC, wprowadzonej w marcu bieżącego roku.

 

Wspierając standard NDC, Amadeus przyczynia się do rozwoju całej branży. Certyfikaty te są kamieniami milowymi na tej drodze. W tym roku Amadeus rozpoczął realizację swojego programu NDC-X i poinformował, że przystąpiły do niego dwa biura podróży, Flight Centre i Travix, oraz linie lotnicze Qantas, a wkrótce dołączą kolejne.

 

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej i lotniczej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami tzw. travel management companies).

Amadeus zatrudnia około 15 000 pracowników na całym świecie i działa w ponad 190 krajach. Firma posiada oddziały w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz w 70 krajach na całym świecie. Grupa operuje w modelu biznesowym opartym na transakcjach. Spółka jest notowana na hiszpańskiej giełdzie pod symbolem „AMS.MC” oraz uwzględniona w indeksie giełdowym IBEX 35.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl. Informacje na temat branży turystycznej dostępne są na www.amadeus.com/blog.