Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Boeing i Embraer podpisali 5 lipca 2018 umowę, tworząc tym samym długo oczekiwaną spółkę. Boeing ma wedle umowy posiadać 80% udziałów w spółce a Embraer pozostałe 20%.

 

Produkcja cywilna firmy Embraer wyceniana jest na około 7,75 miliardów dolarów, co przy 80% udziałów Boeinga daje kwotę około 3,8 miliardów dolarów. To było do przewidzenia że Boeing wchłonie cywilny oddział Embraera, podczas gdy firma zachowa wojskową produkcję z jej potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Znalezione obrazy dla zapytania boeing

Sytuacja jest podobna jak w przypadku niedawnego połączenia firm Airbus i Bombardier, Boeing użyje modeli Embraera by wzbogacić swój katalog w mniejsze samoloty, takie jak nowe serie E-Jets co powinno być korzystne z komercjalnego punktu widzenia powinno być korzystne dla Embraera.

Znalezione obrazy dla zapytania embraer

Boeing początkowo zaoferował całkowite przejęcie firmy Embraer - trzeciego największego producenta samolotów na świecie. Propozycja ta została odrzucona przez Brazylijski rząd ze względu na wartość strategiczną przedsiębiorstwa w departamencie obrony.