Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

7 Maja 2018 r. australijskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło o zapewnieniu wyższego standardu bezpieczeństwa australijskich portów lotniczych.

 

Peter Dutton oświadczył, że modernizacja australijskich portów lotniczych zostanie sfinansowana z środków pochodzących z budżetu federalnego 2018.

W 2017 r. domniemany atak terrorystyczny na samolot opuszczający lotnisko w Sydney wzbudził poważne obawy dotyczące procedur bezpieczeństwa na lotniskach. Pojawił się komunikat o wprowadzeniu skanerów rentgenowskich całego ciała, które zostaną zainstalowane w punktach przesiewowych na krajowych lotniskach w ramach zmian w bezpieczeństwie australijskich protokołów bezpieczeństwa na lotniskach.

Ograniczenia dotyczące płynów i innych przewożonych przedmiotów mogą również stanowić część aktualizacji zabezpieczeń, dzięki czemu protokoły bezpieczeństwa australijskich lotnisk będą zgodne z normami stosowanymi przez Unię Europejską.

Dotychczas podróżni na trasach krajowych byli poddawani znaczniej mniejszej kontroli niż podróżujący za granicę.

Bardziej rygorystyczne procedury kontroli pasażerów i bagażu na lotniskach w całej Australii zostały wprowadzone natychmiast po tym, jak policja wykryła domniemany atak terrorystyczny.

W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi możliwości ukrytych urządzeń wybuchowych, administracja ds. Bezpieczeństwa transportu (TSA) rozpoczęła ściślejszą kontrolę urządzeń elektronicznych przez podróżnych z USA latem 2017 r., wymagając od podróżnych z kraju usunięcia całej elektroniki większej niż telefony komórkowe z bagażu podręcznego.

 

 Źródło : AeroTime

Opracowała : Marta Szczupak