Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

10 kwietnia  Rosyjskie Przedsiębiorstwo Lotnictwa Cywilnego Sukhoi uzyskało akceptacje na modyfikacje certyfikatu typu Suchoj Superjet 100 (SSJ100).

SSJ100 umożliwia loty do arktycznych szerokości geograficznych do 78,25 stopnia.4 marca 2018 SCAC podjęło próby w regionalnym odrzutowcu nowej generacji Superjet 100.Według Russian Aviaton Insider na lotniskach północnych na wysokość 78,25 stopnia.

Wcześniej samolot odrzutowy został wykorzystywany do maksymalnej  wysokości 78 stopnia na północ .Testy przeprowadzono na na norweskim archipelagu Svalbard, wyspie Spitsbergen na Oceanie Arktycznym, gdzie znajduje się najbardziej wysunięte na północ lotnisko komercyjne na świecie.Lotnisko Svalbard to główny port lotniczy obsługujący archipelag Svalbard w Norwegii. Lotnisko jest usytuowane około 3 km od miasta Longyearbyen.

Ze względu na charakter operacji lotniczych w Arktyce, należało dokonać analizy sprzętu odrzutowca, z uwzględnieniem inercyjnego systemu nawigacyjnego.

W wyniku pozytywnych rezultatów rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego wyraził zgodę na modyfikacje systemu Sukhoi Superjet 100 (SSJ100).

 

Źródło : AeroTime

Opracowała : Marta Szczupak