Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 Wrak pasażerskigo samolotu Aseman Airlines ATR72 , który rozbił się w górach Zagros w Iranie 18 lutego 2018 r został odnaleziony dzień  po katastrofie .

Samolot wystartował z lotniska Międzynarodowych Portów Lotniczych w Teheranie Mehrabadzie o godzinie  8:00 czasu lokalngo . Po upływie 50 minut od startu zniknął z ekranów radarowych  i uderzył w w Górę Dena (część gór Zagros).  Początkowo media poinformowały  o 66 pasażerach  jednak po dokładniej weryfikacji liczba ofiar zmalała do 65 zabitych . Prawdopodobnie przyczyną katastrofy  były niesprzyjające trudne warunki pogodowe. Samolot rozbił się 14 mil (22 km )od docelowego miejsca lądowania .

Akcja  poszukiwawczo-ratownicza była utrudnione poprzez gęstą mgłę , górzysty  teren i silne  wiatry. Ze względu na złe warunki  pogodowe  irańskie ekipy ratunkowe dotarły  do miejsca wypadku w poniedziałek 19 lutego 2018 r. Gdy pogoda ulegla poprawie do akcji poszukiwawczej  zostały  włączone helikoptery , drony i zespoły ratownicze z sił zbrojnych i Czerwonego Półksiężyca, a także lokalni wolontariusze.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani złożył  kondolencje  dla rodzin i bliskich ofiar katastrofy. 

 Aer Arann ATR 72 EI REE Bristol

 

                                                                                        ATR 72 irlandzkich linii lotniczych Aer.arran

 

Opracowała:

Marta Szczupak

Żródło: AeroTime