Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Superfinał paralotniowego Pucharu Świata 2017 zakończył się ogromnym sukcesem reprezentującej Polskę zawodniczki Klaudii Bułgakow. Podczas rozegranych dziewięciu konkurencji Klaudia wykazała się wysokim poziomem sportowym i wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W trakcie trwania zawodów rozegrano dziesięć ważnych konkurencji o długości między 60 i 100 km. Panująca w tym roku pogoda sprawiła, że warunki były bardzo zmienne i wymagające ogromnego kunsztu przystosowania. Podczas niektórych konkurencji panowały idealne warunki z dużą ilością słońca i pięknymi kumulusami, a w inne dni niebo zasnuwały szare chmury i zawodnicy musieli walczyć o każdy kilometr trasy. Czasami pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie reprezentująca Francję Laurie Genovese, która zajęła bardzo historycznie wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrała klasyfikację kobiecą oraz Michael Sigel, który wygrał klasyfikację generalną.

Paralotniowy Puchar Świata składa się z pięciu edycji eliminacyjnych i Superfinału, rozgrywanego na koniec sezonu. Podczas tej imprezy determinowany jest Mistrz i Mistrzyni Pucharu Świata. Podczas Superfinału możliwe jest rozegranie maksymalnie 11 konkurencji przelotowych. W zawodach może wystartować maksymalnie 128 zawodników, w czym minimum 12 kobiet.

W zawodach paralotniowych, w tym także w Pucharze Świata mężczyźni i kobiety startują w dokładnie tych samych konkurencjach. Dlatego kobiety zajmują miejsca także w klasyfikacji wspólnej (mieszanej).

Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata 2017 rozegrany został miejscowości Roldanillo położonej w dolinie rzeki Cauca w Kolumbii. Okolice te zasłynęły wyśmienitymi warunkami do uprawiania paralotniarstwa. Sama miejscowość Roldanillo gościła już dwukrotnie Superfiłam Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata i Etapy Pucharu Świata.

Klaudia była jedyną reprezentująca Polskę zawodniczką.

 

 

dsc1528.jpgPełne wyniki zawodów http://pwca.org/results/results/

 

 

Żródło: Aeroklub Polski