Walka o mistrzowski tytuł rozpocznie się w dniach 2-3 lutego w Abu Dhabi, ZEA. Miasto to będzie pełnić rolę gospodarza inauguracyjnego przystanku sezonu już po raz jedenasty z rzędu. Następnie w dniach 21-22 kwietnia Cannes rozwinie czerwony dywan z okazji długo wyczekiwanej premiery Red Bull Air Race we Francji. Dzięki uczestnictwu francuskich pilotów zarówno w klasie Master, jak i klasie Challenger – w tym pierwszej kobiety startującej w serii, Mélanie Astles – loty z prędkością 370 km/h nad Riwierą bez wątpienia stanowić będą jeden z najważniejszych punktów sezonu.

 

W maju 25-metrowe bramki powietrzne staną w kolejnej europejskiej lokalizacji, której nazwa nie została jeszcze ogłoszona. Półmetek przyszłorocznej rywalizacji wyznaczą przeloty samolotów pod słynnym Mostem Łańcuchowym w Budapeszcie na Węgrzech w dniach 23-24 czerwca.

Mistrz świata z 2017 roku Yoshihide Muroya z Japonii – pierwszy azjatycki pilot z mistrzowskim tytułem na koncie – na pewno znajdzie się w samym centrum uwagi na starcie drugiej połowy sezonu, która rozpocznie się wyścigiem na terenie Azji zaplanowanym na sierpień. Szczegóły odnośnie lokalizacji poznamy wkrótce. Następnie w dniach 25-26 sierpnia seria powróci do Kazania w Rosji, gdzie mistrzostwa świata rozpaliły pasję tamtejszych fanów sportów motorowych pierwszym w historii wyścigiem zorganizowanym w tym miejscu w zeszłym roku.

Finałowe przystanki sezonu odbędą się w dwóch odległych zakątkach świata. W dniach 6-7 października podniebna rywalizacja po raz trzeci z rzędu wyląduje na słynnym torze Indianapolis Motor Speedway w USA, po czym w listopadzie przyjdzie pora na emocjonujący wielki finał, który po raz pierwszy odbędzie się w Azji (lokalizacja do ogłoszenia).

„Walka o tytuł mistrza w 2017 roku toczyła się do samego końca, trzymając wszystkich w napięciu aż do ostatniego lotu w wyścigu finałowym. Teraz zespoły wykorzystują przerwę między sezonami na pracę nad samolotami, aby stały się jeszcze szybsze” – mówi Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Najlepsi piloci świata prezentują coraz lepszą formę, a lokalizacje, które będą ich gościć w przyszłym roku, są naprawdę spektakularne. Nie jestem w stanie przewidzieć, kto wygra w sezonie 2018, ale zapewniam, że warto śledzić całą akcję”.

Bilety na poszczególne przystanki Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2018 są już dostępne w sprzedaży. Aktualne wiadomości i informacje, w tym także na temat biletów, można znaleźć na stronie www.redbullairrace.com.

***

Kalendarz Red Bull Air Race 2018

2-3 lutego:             Abu Dhabi, ZEA

21-22 kwietnia:     Cannes, Francja

26-27 maja:           Europa, lokalizacja do ogłoszenia

23-24 czerwca:      Budapeszt, Węgry

4-5 sierpnia:          Azja, lokalizacja do ogłoszenia

25-26 sierpnia:      Kazań, Rosja

6-7 października:   Indianapolis, USA

listopad:                Azja, lokalizacja do ogłoszenia

 

O Red Bull Air Race

Stworzone w 2003 roku Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race objęły już ponad 80 wyścigów rozgrywanych na całym świecie. W ramach Mistrzostw Świata Red Bull Air Race najlepsi piloci świata rywalizują w wyścigach będących najczystszą postacią sportów motorowych, łączących
w sobie prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, najzwinniejsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów o wysokości 25 metrów z prędkością dochodzącą do 370 km/h i przy przeciążeniach
w granicach 10 g. W 2014 roku wprowadzono konkurs Challenger Cup, który umożliwia nowemu pokoleniu pilotów doskonalenie lotniczych umiejętności, a w rezultacie zapracowanie na awans do klasy Master i rywalizację w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Żródło: Red Bull