Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Linie lotnicze Hong Kong Airlines odebrały swój pierwszy samolot A350-900, dzierżawiony od AerCap, zostając 15. przewoźnikiem, który eksploatuje najnowszy i najbardziej efektywny samolot szerokokadłubowy. Hong Kong Airlines łącznie nabędzie 21 samolotów A350 XWB, w tym 15 zakupionych bezpośrednio od firmy Airbus i 6 dzierżawionych od niezależnych leasingodawców.

A350 XWB zapewni niedoścignioną efektywność ekologiczną i niezrównany komfort podróży w sieci połączeń przewoźnika. Linie Hong Kong Airlines zamówiły swój A350-900 w układzie z trzema klasami i łącznie 334 fotele, w tym 33 w klasie biznesowej, które można całkowicie rozłożyć do snu, 108 w nowej klasie „Economy Comfort” oraz 193 w klasie ekonomicznej. Samolot oferuje najnowsze wyposażenie kabiny, w tym zupełnie nowy system rozrywkowy i pełną łączność w locie. Po wstępnym okresie lotów na regionalnych trasach, A350-900 linii Hong Kong Airlines w grudniu tego roku zacznie obsługiwać połączenia dalekodystansowe, zaczynając od lotów bez międzylądowań do Los Angeles.

A350 XWB oferuje najnowocześniejszą konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz nowe, paliwooszczędne silniki Rolls-Royce. Technologie te przekładają się na niedościgniony stopień efektywności operacyjnej, zapewniając 25-procentowe ograniczenie spalania i emisji oraz znacznie niższe koszty utrzymania. Przestronność, cisza, piękne wnętrze i nastrojowe oświetlenie zapewniają wysoki komfort oraz dobre samopoczucie pasażerów, wyznaczając nowe standardy wrażeń podczas lotu. Jako jeden z pierwszych samolotów wyposażonych w kabinę „Airspace by Airbus”, A350 XWB gwarantuje wysoki komfort, dobre samopoczucie i najnowsze technologie pasażerom i załodze.

Dotychczas Airbus otrzymał 848 wiążących zamówień na A350 XWB od 45 klientów z całego świata, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii. Region Azji i Pacyfiku, w którym złożono 287 wiążących zamówień na A350, reprezentuje ponad jedną trzecią łącznej sprzedaży tego typu.

Airbus

Koncern Airbus jest globalnym liderem w dziedzinie  aeronautyki, przestrzeni kosmicznej i usług pokrewnych. W 2016 roku Airbus wygenerował przychody w wysokości 67 miliardów euro i zatrudniał około 136 000 pracowników. Airbus oferuje  najnowocześniejszą,  najszerszą i najbardziej wydajną  rodzinę samolotów pasażerskich, obejmującą modele o pojemności od  100 do 600 miejsc na pokładzie. Airbus jest także wiodącym, europejskim dostawcą samolotów do tankowania powietrznego, samolotów bojowych, transportowych i do misji specjalnych a ponadto liderem w Europie, i drugim na świecie koncernem  specjalizującym się w technologiach kosmicznych. Airbus jest także dostawcą najbardziej niezawodnych na świecie helikopterów do celów cywilnych i wojskowych.

Zródło: Airbus