Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W dniach 29- 30.07.2017  na lotnisku w Michałkowie odbył się kolejny rajd pilotów i dziennikarzy organizowany przez Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta.

Stowarzysznie LBM znane z organizacji w ubiegłych latach pokazów loniczych dwukrotnie nagrodzonych tytułem najlepszej imprezy lotniczej w Polsce, tym razem wyszedł z inicjatywą zainteresowania środowisk lokalnych mediów problematyka latania. Po zakończonym sukcesem ubiegłorocznym rajdzie w ostatni weekend zostal zorganizowany kolejny. Zgodnie z programem pierwszą konkurencją był lot na trasie :

 

EPOM MichałkówRaszków- Gołuchów-Pleszew- Krotoszyn- Antonin - EPOM Michałków( wzdłuż obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego - węzeł Antonin - węzęl Michałków)

Po powrocie z trasy została rozegrana konkurencja na celnośc ladowania składająca się z dwóch prób:

- pierwsza bezpośrednio po powrocie, druga po konwojerze. Do punktacji zaliczały się obydwie póby.

 

W rajdzie wzieło udziła 6 załog:

Czubak Romuald - Namyślak Marek  SP - KYS

Kafarski Bogdan  - Stagraczyński Maciej SP - KHB

Miłosz Zbigniew - Sadowski Marian SP - KSB

Kostrzewa Dawid - Porębiak Eliza SP - IGA

Paszyn Jarosław - Wożniak Zenon SP - KHB

Mucha Jacek - Wiczyński Waldemar SP - HA- YDK

 

Komandorem Rajdu podobnie jak w roku ubiegłym był Zdzisław Kuśmierek, Instruktor -pilot

 

Po rozegraniu konkurencji największą liczbę punktów uzyskała załoga SP- KHB w składzie Paszyn Jarosław  i Namyślak Marek

Drugie miejsce również na samolocie SP -KHB zajeła załoga Kafarski Bogdan i Stagraczyński Maciej

Trzecie miejsce zdobyła załoga w składzie Czubak Romuald i Namyslak Marek na samolcie SP- KYS

Impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze a zakończona została uroczystym obiadem podczas którego zostały wręczone nagrody dla najlepszej trójki i drobne upominki dla pozostałych załóg. W trakcie spotkania uczestnicy podkreślali zasadność organizowania takich zawodów, które służa popularyzacji idei lotnictwa wśród lokalnych społeczności. Dziękowali szczególnie Komandorowi rajdu Zdzisławowi Kusmierkowi za profesjonalne, dopięte na ostatni guzik przygotowanie i prowadzenie zawodów. Bardzo udanym pomysłem wg uczestników było ustalenie punktów trasowych w postaci węzłow drogowych na oddanej kilkanascie dni temu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego na którą mieszkańcy czekali z niecierpliwościa od wielu lat. To także ukłon w stosunku do pracy włodarzy Powiatu Ostrowskigo i wielu innch zaangażowanych osób,które mimo  trudności zrealizowali to zadanie tak ważne dla całej Południowej Wielkopolski. Po takich opiniach Prezesowi Stowarzyszenia Lotnisko Bliżej Miasta Marainowi Sadowskiemu, nie pozostało nic innego, jak podziękować wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym i zaprosić na III Rajd Pilotów I Dziennikarzy w 2018 roku.

Do zobaczenia za rok !

 

przed startem

 przed startem

 trasa

 obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego

ok3

rajdII 1

 

Rajd sfinansowany został z funduszu grantowego Ostrowa Wielkopolskiego.

RB