1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)
Uwaga! Miłośnicy historii lotnictwa!
To już ostatnia edycja
Ogólnopolskiego Konkurs u Fotograficzno – Historycznego
"Zapomniane pomniki lotnictwa polskiego 2008”


 Nagrodą w konkursie jest książka Roberta Gretzyngiera
pt. "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii” ufundowana przez Wydawnictwo REBIS.

więcej o konkursie... 
Drodzy Państwo! Ogłaszamy Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-Historyczny, dotyczący zapomnianych, i nie tylko zapomnianych, pomników związanych z polskim lotnictwem. Mogą to być zarówno samoloty, które można spotkać w wielu miastach i miasteczkach Polski, jak też inne zabytki lotnictwa.
Chrońmy zabytki polskiego lotnictwa! Coraz częściej giną one z naszego krajobrazu...
W swoich pracach należy zamieścić maksymalnie
5 fotografii (format JPG - max 1200x1600 pikseli i pliki nie przekraczające 5MB) oraz krótki opis historyczny (np. nazwa, skąd pochodzi, rok budowy itp.) fotografowanego samolotu, i przesłać je na nasz adres konkurs@samoloty.pl

Konkurs trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2008 r. i będzie rozstrzygany raz na miesiąc. Najbliższe ogłoszenie wyników konkursu nastąpi  29 lutego (następne 31 marca i 30 kwietnia). Na najlepszych czekają nagrody książkowe oraz inne gadżety.

Nagrodą w konkursie jest książka Roberta Gretzyngiera pt. "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii” ufundowana przez Wydawnictwo REBIS.Robert Gretzyngier - "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii"
Rebis Poznań 2007
Książka jest kroniką operacji przeprowadzonych przez polskich lotników pomiędzy lipcem 1940, a czerwcem 1941 roku. Jest wynikiem wieloletnich badań popartych szczegółowymi opisami walk, a także świadectwami pilotów i analizami ich wspomnień. Znajdziemy w niej także biogramy polskich pilotów i unikatowe tabele i zestawienia.
Ta ksiązka to także hołd złożony niezłomnym polskim pilotom, którzy wnieśli niewątpliwie ogromny wkład w ostateczne zwycięstwo w II wojnie światowej.
Warto zaznaczyć, że w czasie wojny, podczas bitwy o Anglię w 30 dywizjonach myśliwców służyło ponad stu pilotów. Wielu z nich oddało życie, wielu także zdobyło sławę asów powietrznych.
Książka pierwotnie ukazała się w Wielkiej Brytanii w 2001 roku pod tytułem "Poles in Defence of Britain".

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdą Państwo tutaj...
W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie konkursu prosimy o kontakt mailowy.

Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania naszej witryny, gdzie już niedługo rozpoczniemy prezentacje muzeów lotnictwa w Polsce i na świecie.