1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

1Kolejni goście potwierdzają swoją obecność.

 

 

 

Tym razem o swoim przybyciu poinformowały  Czeskie Siły Powietrzne, które zaprezentują się niezwykle widowiskową maszyną jaką jest Mi-24 pomalowany w motyw biomechaniki.

 

 

5


Grafika na śmigłowiec została przygotowana specjalnie na prestiżowe ćwiczenia NATO Tiger Meet, które w tym roku odbywały się w Saragossie w Hiszpanii. Jedną z idei tego wydarzenia jest właśnie przylot maszyn bojowych pomalowanych w motyw tygrysa. Czesi zaprojektowali widowiskowe malowanie, które przedstawia biomechanicznego, futurystycznego tygrysa – nazywanego Alien Tiger.

 

 

2


Maszynę tą do tej pory można było zobaczyć tylko w Hiszpanii. Pomimo wielu imprez, które miały już miejsce w Europie, na pokazy latała inna wersja śmigłowca. Nowy Targ będzie zatem kolejnym miejscem, gdzie wyląduje Alien i zaprezentuje się dla nowotarskiej publiczności, w każdym z dwóch dni. Będzie to pierwszy raz, kiedy na Nowatorskim Pikniku Lotniczym będą goście z Czech.

 

 

3


Podczas VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie można zobaczyć kilkadziesiąt statków powietrznych, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Na niebie zaprezentuje się jeden z najlepszych akrobatów świata – Węgier Zoltan Veres, będzie również najstarszy zarejestrowany w Polsce samolot – Boeing Stearman. Wojsko Polskie zapowiedziało swój udział prezentując śmigłowce Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu w pokazie dynamicznym.

 

 

4


Innymi słowy, będzie się działo. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na nowotarskie lotnisko w dniach 13-14 sierpnia br.

Film o tym jak powstała ta maszyna: https://youtu.be/KRHrMW6fa-s

 

foto: materiały organizatora