1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

helicopter2016Już za niespełna miesiąc – w dniach 22-31 lipca na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego odbędą się Mistrzostwa Europy FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N 2016. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent RP, Pan Andrzej Duda.

 

 

 

 

 

 

helicopter2016wlo

 

Zawody te, będą jedną z największych na świecie imprez modelarstwa lotniczego tego roku. Do udziału w zawodach zgłosiło się 55 zawodników z 13 krajów Europy - Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Wstępne zgłoszenia przysłały również reprezentacje Rosji i Ukrainy.

Już po raz kolejny na lotnisku Kruszyn zagoszczą najznamienitsi piloci modeli śmigłowców. Ostatni gościli na podwłocławskim lotnisku w lipcu 2013 roku podczas rozgrywanych wtedy Mistrzostw Świata.

Zawody potrwają do 31 lipca. Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.rcheli-echs2016.pl oraz na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego: www.aeroklub.wloclawek.pl.

 

Nasz portal - samoloty.pl, jest jednym z patronów medialnych zawodów.

 

 

 

Kacper Kolibowski
Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego