1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Gwiazdor filmów "Gwiezdne wojny" i serii o Indianie Jones, amerykański aktor Harrison Ford, został ranny w wyniku awaryjnego lądowania samolotu na polu golfowym w okolicach Los Angeles.

 

ford

 

Ford pilotował jednosilnikowy zabytkowy samolot z 1942 roku, który uległ tuż po starcie awarii. Według AP, pierwszej pomocy aktorowi udzielili dwaj lekarze, którzy znajdowali się na terenie pola golfowego, znajdującego się niewiele ponad 400 m. od pasa startowego lotniska. Przytomnego aktora, który był jedyną osobą na pokładzie samolotu, przewieziono do pobliskiego szpitala.

Początkowo pojawiały się informacje, że stan 72-letniej gwiazdy Hollywood jest krytyczny. Jak informuje agencja Assosiated Press, powołując się na służby ratownicze, znany aktor doznał "umiarkowanych obrażeń". Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według AP, Ford tuż po starcie poinformował kontrolerów lotu na lotnisku w Santa Monica o awarii silnika, po czym rozpoczął "natychmiastowy powrót". Zabytkowy dwuosobowy samolot, spadł na teren pola golfowego niedaleko Los Angeles ok. godz. 14.30 (czasu lokalnego).

 

 

TVN24, PAP