1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Agencja Reutera podaje, że zanim przed godziną 11 czasu lokalnego samolot TransAsia rozbił się, pilot kontaktował się z wieżą kontroli lotów i wzywał pomocy. - Mayday, mayday - miał krzyczeć pilot.

Reuters wyjaśnia, że z wypowiedzianych przez niego później słów wynika, że mogło dojść do przerwania dostawy paliwa do silnika lub awarii silnika spowodowanej zakłóceniem procesu spalania paliwa. Jednak - jak podkreśla agencja - dwusilnikowy samolot powinien pracować na jednym.

Władze poinformowały, że znaleziono już czarne skrzynki.

Akcja ratunkowa

Straż Pożarna podała, że dotychczas uratowano 28 osób, kilkanaście jest nadal poszukiwanych.

Ponad połowa pasażerów (31 osób) to obywatele chińscy. Media podają, że zgodnie z listą pasażerów, na pokładzie było 51 osób dorosłych, dwoje dzieci i 5 członków załogi.

Tajwańskie media pokazały, jak jeden z ratowników wynosi z wraku maleńkie dziecko. Jak podają strażacy, kilkanaście osób nadal znajduje się we wraku. Ci, którzy przeżyli, zostali odwiezieni do szpitala.

Tajwańska telewizja pokazała zdjęcia z brzegu rzeki, na dnie której leży samolot. Widać było także pasażerów w kamizelkach ratunkowych, którzy sami wydostają się z wraku.

 

TVN24