Zaginął samolot McDonnell Douglas MD-83, o numerze rejestracyjnym EC-LTV, latający w barwach hiszpańskich lini lotniczych Swiftair.

Samolot wykonywał lot numer AH-5017 z Wagadugu (Burkina Faso) do Algieru (Algieria) ze 110 pasażerami i 6 członkami załogi na pokładzie. Maszyna zboczyła z trasy około 50 minut po starcie nad wschodnią częścią Mali niedaleko miasta Gao, a kontakt z samolotem został utracony. Nie ma żadnych informacji mówiących o tym, że samolot wylądował na jakimkolwiek lotnisku. W międzyczasie mogły zostać wykorzystane całe zapasy paliwa. Zarówno Swiftair jak i Air Algerie, którym samolot został wypożyczony, potwierdziły utratę kontaktu z samolotem. Podano sprzeczne informacje dotyczące liczby pasażerów na pokładzie. Było ich 102 lub 110.

 

 

 

Wrak samolotu został odnaleziony wieczorem,  po około osiemnastu godzinach od momentu, w którym utracono kontakt z maszyną. Wrak znajduje się w odległości 50 km od granicy z Burkina Faso i 100 km na południowy - zachód od miasta Gao. Nikt nie przeżył.

 

Rząd Burkina Faso opublikował listę pasażerów. Największą grupę stanowili francuzi. Było ich aż 51. Oprócz franzuców na pokładzie znajdowało się między innymi 28 obywateli Burkina Faso, 8 libańczyków, 6 hiszpanów oraz 5 kanadyjczyków. Razem na pokładzie znajowało się 116 osób.

 

 

GŚ na podstawie www.avherald.com