Dwa samoloty Cessna 152 zderzyły się w powietrzu w okolicach Piastowa niedaleko aeroklubowego lotniska. Dwie osoby zostały ranne, a dwie osoby poniosły śmierć.

 

1280px-Lotnisko Radom-Piastów

Lotnisko Radom-Piastów

 

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej - Paweł Frątczak, poinformował o zderzeniu dwóch niewielkich samolotów. "Na pokładzie każdego z nich znajdowały się dwie osoby" - mówił przed godz. 13.

 

Dodał, że jedna z maszyn spadła do zbiornika wodnego w okolicach miejscowości Wsola.

Przed godz. 14 przekazała PAP smutną informację, Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu że - "W samolocie znaleziono ciała dwóch osób"

 

Drugi samolot spadł w Jedlińsku w pobliży ul. Piaskowej, zapalił się, ale na szczęście został ugaszony. Dwie osoby znajdujące się na pokładzie, wyszły o własnych siłach z lekkimi potłuczeniami.

 

"Wiemy na pewno, że na pokładzie każdego znajdowały się dwie osoby. Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, jak doszło do tego tragicznego wypadku" - powiedział Frątczak.

 

"Wiemy, że na obydwu samolotach odbywały się loty szkoleniowe. Wygląda na to, że znajdowali się w nich nauczyciel i uczeń" - powiedział rzecznik.

 

W akcji ratunkowej bieże udział 17 jednostek straży pożarnej.

 

 

MP. na podst TVN24, PAP.

foto. Wikipedia Commons/GNU FDL